اخبار سیاسی

جزئیات نامه ظریف به دبیرکل سازمان ملل درباره آمریکا

سخنگوی وزارت امور خارجه از نامه ظریف به دبیر کل سازمان ملل متحد در ارتباط با موضوع برجام و خروج غیر قانونی آمریکا از این توافق بین المللی اطلاع داد.

15 تیر 1399

عراق، تبریک عبدالمهدی به الکاظمی و اعضای کابینه جدید

عادل عبدالمهدی پس از رای اعتماد مجلس به کابینه الکاظمی به او و اعضای دولت جدید عراق تبریک گفت.

14 تیر 1399

روز های بد دلار ادامه دارد

در جریان معاملات آخر هفته، فرایند نزولی دلار ادامه یافت و بسیاری از ارز ها در برابر اسکناس سبز در موقعیت صعودی قرار گرفتند.

9 تیر 1399

عراق، تأکید ائتلاف الفتح بر ضرورت تسریع در تشکیل دولت

ائتلاف الفتح عراق بر ضرورت تسریع در تشکیل دولت تأکید کرد.

7 تیر 1399

حکمرانی ضعیف عامل عدم پرداخت مالیات توسط هنرمندان و پزشکان

چرا اصلاح قانون و اجرای مالیات بر درآمد پزشکان و هنرمندان اینقدر سخت شده که حتی قانون مصوب و ابلاغ شده مجلس نیز در رابطه با نصب دستگاه های کارتخوان برای مطب پزشکان، تمام و کمال اجرا نمی شود؟

5 تیر 1399

بوریس جانسون به دفتر نخست وزیری بازگشت

شبکه اسکای نیوز گزارش داد که نخست وزیر انگلیس پس از سه هفته غیبت به دلیل ابتلا به کرونا به دفتر کار خود در لندن بازگشته است.

3 تیر 1399

برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته ایران

نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته ایرانبیش از ده سال است که نمایشگاهی بین المللی در رابطه با گردشگری و صنایع وابسته به آن در ایران برگزار می گردد و امکان قرار است که دوازدهمین دوره از این رویداد بین المللی با حضور نمایندگان 10 کشور در تهران برگزار...

2 تیر 1399

اندیشه های ابن خلدون قابلیت طرح شدن در حوزه های وسیع تری را دارد

به گزارش خبرنگاران، دکتر محمد توکل استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران در بخشی از نشست جامعه شناسی خلدونی، درباره کتاب دکتر فریدالعطاس در مورد ابن خلدون گفت: در ابتدا پیشنهاد می کنم در چاپ بعدی کتاب به این بحث که ابن خلدون نگاهی جهانی شمول به علوم اجتماعی...

31 خرداد 1399

70 هزار میلیارد تومان برای جهش تولید صنعتی نیاز داریم

رضا رحمانی با اشاره به ظرفیت های بالای حوزه تولیدات صنعتی و معدنی در تحقق جهش تولید در سال جاری گفت: صنعت یکی از بخشهای عمده اقتصاد ایران است، چراکه سهم صنعت، معدن و تجارت در تولید ناخالص داخلی حدود 35 درصد بوده که نزدیک به 30 درصد اشتغال کشور در این بخش...

22 خرداد 1399

ارزیابی شرایط سلامت در لهستان برای برگزاری انتخابات ماه مه

وزیر بهداشت لهستان در این هفته یا هفته آینده اقدام به ارزیابی امنیت انتخابات ریاست جمهوری ماه مه لهستان از لحاظ حفظ سلامت اجتماعی مردم خواهد نمود.

20 خرداد 1399

چرا توافق نفتی اخیر برای نجات بازار نفت کافی نیست؟

بیش از 20 کشور فراوریکننده نفت به رهبری عربستان و روسیه و با وساطت آمریکا پس از چند روز مذاکره سرانجام روز یکشنبه بر سر بزرگترین کاهش هماهنگ فراوری نفت در تاریخ صنعت نفت دنیا به توافق رسیدند و مقرر شد مجموع فراوری نفت آنها به میزان 9.7 میلیون بشکه در روز...

18 خرداد 1399

درخواست پاکستان برای بخشش بدهی خارجی در پی شیوع کرونا

نخست وزیر پاکستان از جامعه جهانی خواست با توجه به شیوع بیماری کرونا برای تسهیل و یا بخشیده شدن بدهی خارجی اسلام آباد اقدام کنند.

17 خرداد 1399

ماجرای درز اطلاعات 42 میلیون کاربر ایرانی تلگرام چیست ، چه خطری متوجه کاربران است؟

اطلاعاتی که از کاربران تلگرام منتشر شده می تواند در مواردی مانند ارسال پیامک و اخبار جعلی و اضافه کردن افراد به گروه ها و کانال ها مورد سوءاستفاده قرار بگیرد.

1 خرداد 1399

سلطانی فر: فعالیت فدراسیون ها برای کسب سهمیه المپیک تعطیل نمی شود

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به این که تعویق بازی های المپیک قابل پیش بینی بود، گفت: فعالیت فدراسیون ها برای کسب سهمیه و آمادگی برای حضور در المپیک تعطیل نمی شود و هفته سوم فروردین ستاد عالی بازی های المپیک و پاراالمپیک را تشکیل می دهیم.

29 اردیبهشت 1399

خبرنگاران 500 دستگاه خودرو از ورودی های خراسان رضوی برگشت داده شد

مشهد- خبرنگاران- رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: 500 دستگاه خودرو دارای پلاک غیربومی از ورودی های این استان برگشت داده شد.

26 اردیبهشت 1399

پایش سلامت مسافران نوروزی به وسیله پلاک ماشین ها

وزیر بهداشت با اشاره به اعمال محدودیت های جدی برای ترددهای بین شهری، گفت: تمامی پلاک های خارج شده از شهرها شناسایی شده و پس از بازگشت آنالیز و ردیابی می شوند.

25 اردیبهشت 1399

اعتبارات همسان سازی حقوق بازنشستگان 2 برابر می گردد

به گزارش تجارت نیوز، محمدباقر نوبخت در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، با اشاره به امتیازهای در نظر گرفته شده برای کارمندان از فصل دهم در امسال نوشت: در سال 98، برای جبران قدرت خرید بازنشستگان، اعتبار همسان سازی حقوق بازنشستگان پنج هزار میلیارد تومان بود...

24 اردیبهشت 1399

احتمال نصف شدن اقتصاد آمریکا!

مدیر دفتر منطقه ای فدرال رزرو در آتلانتا به تشریح آخرین تحولات اقتصادی کرونا پرداخت.

23 اردیبهشت 1399

خبرنگاران خلیل زاده: بابت جدایی فتح الله زاده ناراحتم؛ فروش بازیکنان حقیقت ندارد

تهران- خبرنگاران- رییس هیات مدیره باشگاه استقلال به طور شفاف و دقیق شرایط بدهی های باشگاه به بازیکنان و مربیان خارجی را تشریح کرد و دل نگرانی های هواداران این تیم را پاسخ گفت.

15 اردیبهشت 1399

رایزنی تلفنی وزرای خارجه ایران و آذربایجان درباره شیوع کرونا

وزیران امور خارجه ایران و آذربایجان بعدازظهر امروز در گفتگویی تلفنی در مورد شیوع کرونا در منطقه و دنیا و لزوم همکاری جمعی همه کشورها به رایزنی پرداختند.

14 اردیبهشت 1399
تعداد: (114)