اخبار سیاسی

گوترش: کره شمالی تمامی زندانیان سیاسی را آزاد کند

دبیرکل سازمان ملل از کره شمالی خواست تمامی زندانیان سیاسی را آزاد کند و پیونگ یانگ را به یک سری نقض های حقوق بشر در زندان ها و اردوگاه های کار اجباری اش همچون بازداشت های خودسرانه، ضرب و شتم، کار اجباری و اعدام متهم کرد.

26 مهر 1398

شروع انقلاب معدنی برای بهره برداری از ذخایر و فرآوری معادن

وزیر صنعت، معدن و تجارت بر ضرورت کوشش برای افزایش صادرات غیرنفتی به کشورهای همسایه تاکید نمود و گفت: در حال حاضر، دو درصد واردات کشورهای همسایه از ایران است که اگر این رقم به چهار درصد افزایش یابد، 54 درصد از صادرات غیرنفتی کشورمان به این کشورها خواهد...

20 مهر 1398

دیدار فرزند پادشاه سعودی با منصور هادی

خالد بن سلمان فرزند پادشاه سعودی اعلام نمود که در دیدار با منصور هادی بر حمایت دولت ریاض از وی تأکید نموده است.

19 مهر 1398

تکرار اتهامات علیه حاکمیت جزایر سه گانه دلیل ناتوانی در درک منطقه و جهان است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران تکرار اتهامات بی اساس علیه حاکمیت ابدی بر جزایر سه گانه خود در خلیج فارس و فرافکنی برخی کشورهای عرب ناکام در سیاست منطقه ای را دلیل ناتوانی آن ها در درک واقعیت های منطقه و جهان می داند.

17 مهر 1398

گیلان؛ دروازه تجاری آسیای میانه، قفقاز و حوزه خزر

فرشته رضایی - رشت-خبرنگار:صادرات یک عنصر موثر و کلیدی در توسعه مالی کشور محسوب می گردد، اما برای دستیابی به این مهم به آمادگی زیرساخت های فرهنگی، اجتماعی و مالی برای اجرای استراتژی های صادراتی احتیاج است.

16 مهر 1398

مروری بر مواضع جانشین موقت بولتون در قبال ایران

به دنبال برکناری جان بولتون از سمت مشاور امنیت ملی آمریکا، کاخ سفید گفت که این سمت به طور موقت به چارلی کوپرمن واگذار می شود؛ فردی که به نظر می رسد مواضعش در قبال ایران و برجام در مقایسه با بولتون چندان متفاوت نیست.

15 مهر 1398

ورود گردشگران خارجی به ایران با وجود تحریم های ناعادلانه تداوم دارد

وزیر امور خارجه کشورمان در بازدید از نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان گفت: با وجود تحریم های ناعادلانه ورود گردشگران خارجی به ایران تداوم دارد.

14 مهر 1398

فراوری 300 قلم ماده اولیه دارویی؛ بزودی

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به اجماع نظر مسئولانِ قوای مختلف در زمینه حمایت از فراوری داخلی در حوزه دارو و مواد اولیه دارویی، گفت: بر همین اساس قرار است 300 قلم ماده اولیه دارویی را در زمان کوتاهی در کشورمان فراوری کنیم.

12 مهر 1398

آذربایجان غربی ضعف زیرساخت گردشگری دارد ، در استانداردهای بوم گردی کوتاهی شده است

نماینده مردم نقده و اشنویه گفت: استان آذربایجان غربی در زیرساخت های گردشگری ضعیف است.

6 مهر 1398

تلاش پامپئو برای دلجویی از دانمارک

وزارت خارجه آمریکا از تماس تلفنی پامپئو با همتای دانمارکی خود خبر داده تا آن گونه که برخی منابع خبری گزارش داده اند مناقشه میان دو کشور را تلطیف کند.

3 مهر 1398

سفر به خراسان شمالی زیبا

خراسان شمالی از نظر موقعیت جغرافیایی از شمال با کشور ترکمنستان و از شرق و جنوب با استان خراسان رضوی، از جنوب غربی با استان سمنان و از غرب با استان گلستان همجوار است و داشتن مرز خارجی به طول 301 کیلومتر از ویژگی های مهم آن است.

2 مهر 1398

ماکرون پس از دیدار با ترامپ: هدف مشترکی درباره ایران داریم

رئیس جمهور فرانسه پس از دیدار با همتای آمریکایی خود بیان کرد پاریس و واشنگتن اهداف مشترکی در قبال ایران دارند.

29 شهریور 1398

جشن بزرگ قصه گویی مادربزرگ ها در مشکین شهر برگزار گردید

با هدف رونق گردشگری زمستانی جشن بزرگ قصه گویی مادربزرگ ها در اقامتگاه بوم گردی دورنا واقع در شهرستان مشکین شهر برگزار گردید.

27 شهریور 1398

راهنمای سفر به ارمنستان

ارمنستان کشوری در قفقاز جنوبی و با ایران همسایه است. برای آشنایی بیشتر با این کشور دیدنی با راهنمای سفر به ارمنستان، همراه خبرنگاران باشید.

23 شهریور 1398

توافق هسته ای 5

خبرنگاران: وزیر خارجه سنگاپور گفت: این به نفع جمهوری اسلامی ایران و کل منطقه است که توافق هسته ای حاصل گردد.

19 شهریور 1398

فناوری شناسایی صورت نمایندگان مجلس را اشتباهی شناسایی کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، با وجود آنکه سازمان های قضایی در سراسر آمریکا استفاده از فناوری شناسایی صورت را تایید نموده اند، اما آزمایش های این اواخر نشان می دهد فناوری چندان قابل اعتماد نیست.

19 شهریور 1398

بازدید عبدالمهدی از محل انفجار انبار مهمات در بغداد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سومریه نیوز، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق از محل وقوع انفجار اخیر در اردوگاه الصقر واقع در جنوب بغداد بازدید به عمل آورد.

18 شهریور 1398

احتمال بن بست دوباره در مذاکرات اتمی کره شمالی و آمریکا

در حالیکه انتظار می رفت مذاکرات آمریکا و کره شمالی بعد از دیدار رهبران دو کشور در مرز دو کره از سر گرفته گردد، شواهد نشان می دهد ممکن است این مذکرات مجددا به بن بست بخورد.

18 شهریور 1398

آنها حتی شب ها خواب خبر می بینند!

مدام فکر می نماید فردا کدام سوژه که در سر دارد را به ثمر برساند. با که صحبت کند که حاضر به مصاحبه بگردد، چه بنویسد و حالا که نوشت با چه واکنشی روبرو می گردد. نگرانی ها و دغدغه هایش تمامی ندارد؛ از مسائل اقتصادی، نداشتن امنیت شغلی و حتی محروم بودن از حقوق...

14 شهریور 1398

آمریکا: بعد از رفتن مادورو به ونزوئلا یاری می کنیم

دولت آمریکا که در برنامه های خودش برای سرنگون کردن دولت ونزوئلا شکست خورده می گوید برای دوران بعد از خروج رئیس جمهور ونزوئلا از قدرت برنامه های تدوین نموده است.

10 شهریور 1398
تعداد: (25)