اخبار سیاسی

میدل ایست آی: بن نایف و بن سلمان باید محاکمه شوند

ایسنا نوشت: یک سایت انگلیسی محمد بن سلمان، ولیعهد فعلی عربستان و محمد بن نایف، همتای برکنار شده او را در سرکوب مردم این کشور دو روی یک سکه دانست و تاکید نمود، عربستانی ها خواهان اجرای عدالت در حق فرزندانشان هستند.

10 مرداد 1400

8 بازی برتر گری اولدمن که استحقاق اسکار را داشتند

گری اولدمن بازیگر و فیلم ساز انگلیسی را به اسم یکی از برترین بازیگران نسل خودش می شناسند. او متولد سال 1958 در لندن است و شیوه بازی او که می تواند خودش را با نقش های متنوعی تطبیق بدهد و مهارتش در ایفای نقش های متنوع و سبک بازی دشوارش که آن را در مدرسه استلا...

28 تیر 1400

ظریف: ایران و کشور های منطقه از کوشش رهبران افغانستان برای صلح حمایت می نمایند

وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توئیتری اظهار داشت که ایران و دیگر کشور های منطقه حامی کوشش های رهبران افغانستان در راستا صلح، آرامش و پیشرفت برای همه مردم افغانستان هستند.

27 تیر 1400

اشرف غنی: باید با پیامدهای خروج آمریکایی ها از افغانستان به تعامل بپردازیم

رئیس جمهور افغانستان بامداد شنبه در کنفرانس خبری گفت که این کشور باید با پیامدهای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان به تعامل بپردازد.

24 تیر 1400

نچیروان بارزانی خواهان پایبندی آمریکا به تعهدات خود در قبال اقلیم کردستان شد

نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق خواهان پایبندی ایالات متحده به تعهدات خود شد.

22 تیر 1400

وام طرح ملی مسکن 150 مییلیون تومان شد، ثبت نام مجدد مسکن ملی از 17 خرداد

محمودزاده با بیان اینکه تسهیلات مسکن ملی از 100 به 150 میلیون تومان افزایش یافته است از شروع ثبت نام مجدد طرح اقدام ملی از 17 خرداد اطلاع داد.

18 تیر 1400

سرانه اعتبارات درمانی و آموزشی تهران چقدر است؟

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: استان تهران از نظر توزیع اعتبارات در حوزه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش پایین ترین سرانه ها را در کشور دارا است.

16 تیر 1400

هر توافقی با ایران باید ابتدا توسط کنگره ارزیابی شود

تعدادی از نمایندگان آمریکایی تاکید کردند رئیس جمهور این کشور باید در عرض 5 روز از حصول هرگونه توافق هسته ای با ایران، آن را به همراه گزارش راستی آزمایی دقیق به کنگره ارائه کند.

10 تیر 1400

تدوین پیش نویس قانون سلاح های کشتار جمعی سعودی توسط قانون گذاران آمریکایی

شماری از قانون گذاران آمریکایی به دنبال ارائه پیش نویس قانونی هستند که مانع ازدست یابی عربستان سعودی به تسلیحات کشتار جمعی از جمله سلاح هسته ای است.

8 تیر 1400

فیلم، درس تاریخ به جناب ظریف

با افشای فایل صوتی مصاحبه وزیر خارجه ایران، دوگانه تازه ای از رابطه بین دیپلماسی و میدان توسط ظریف ابداع شد که با آنالیز تاریخ جنگهای جهانی اول، دوم و... عدم صحت این مطلب معین می گردد.

4 تیر 1400

غریب آبادی از ارسال نامه صالحی به مدیرکل آژانس اطلاع داد

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، از ارسال نامه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان به مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اطلاع داد.

30 خرداد 1400

وزیر راه و شهرسازی: طرح بازآفرینی شهری کیفیت زندگی مردم را افزایش می دهد

تهران (پانا) - به گفته وزیر راه و شهرسازی طرح بازآفرینی شهری در حدود یکهزار و 700 محله در استان های مختلف کشور در دستور کار واقع شده است که به کیفیت بخشی زندگی مردم منجر می گردد.

26 خرداد 1400

خروج نیروهای جنگی از عراق، از محورهای ملاقات الکاظمی و هیئت آمریکایی

مصطفی الکاظمی و هیئت دولتی آمریکا امروز، سه شنبه خروج نیروهای جنگی خارجی از عراق را طبق گفت وگوی استراتژیک بین دو کشور آنالیز کردند.

3 خرداد 1400

جزئیات برگزاری نخستین جشنواره معلمان مولف اعلام شد

تهران (پانا) - معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری نخستین جشنواره معلمان مولف در وزارت آموزش و پرورش اطلاع داد.

31 اردیبهشت 1400

ترکیه: نیروهای گارد ساحلی یونان پناهجویان را می سوزانند

وزیر کشور ترکیه، گارد ساحلی یونان را به بد رفتاری با پناهجویان و سوزاندن آن ها متهم کرد.

30 اردیبهشت 1400

تفنگداران آمریکایی وارد استان المهره یمن شدند

رسانه های یمن از ورود تفنگداران نیروی دریایی آمریکا (مارینز) به فرودگاه الغیضه در استان المهره در شرق یمن به منظور آموزش نیروهای ائتلاف خبر دادند.

24 اردیبهشت 1400

ظریف: دولت بایدن صرفاً به فشار حداکثری ترامپ متعهد بوده است

وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به ادعاهای مقامات آمریکایی مبنی بر جدی نبودن ایران برای احیای برجام تأکید کرد که ایران قبلاً تعهد خود به دیپلماسی را اثبات نموده است، اما دولت جدید آمریکا صرفاً تعهد خود به سیاست فشار حداکثری را نشان داده است.

19 اردیبهشت 1400

نامه بیش از 100 کتابفروشی به وزیر ارشاد در پی تعطیلی کتابفروشی ها خبرنگاران

نامه ای به نمایندگی انجمن خوشه با امضای بیش از یکصد کتابفروشی خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد

11 اردیبهشت 1400

بسته پیشنهادی وزارت صنعت برای تحقق شعار سال1400

تهران (پانا) - وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر آمادگی این وزارتخانه در تعامل با سایر دستگاه ها برای رونق فراوری، بسته پیشنهادی وزارت صنعت به این منظور را در رونق فراوری اثرگذار توصیف کرد که در آن مشوق های مناسب برای توسعه و حمایت از فراوری در نظر گرفته...

26 فروردین 1400

ویروس جهش یافته در کشور در گردش است

تهران (پانا)- وزیر بهداشت گفت ویروس جهش یافته انگلیسی امروز دیگر فراتر از مواردی است که از بیرون آمده و این ویروس در کل کشور در گردش است. هفته گذشته گزارش هایی از ابتلا و مرگ و میر در استانهای قزوین و البرز داشتیم که دوشنبه به قزوین رفتم و ستاد استانی مقابله...

18 فروردین 1400
تعداد: (180)