بخش خبری 22:30 تعطیل شد

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، چابک سازی را پیمان جبلی رئیس صدا و سیما به طور جدّی با اخبار تلویزیون شروع نموده و هر روز خبری از تغییرات خبری سیما به گوش می رسد. این بار بعد از گذشت چند روز رایزنی و حدس و تغییر، نوبت به اخبار 22:30 رسید. همان بخشی که بار ها مسئولین و دست اندرکاران شبکه دو را برای چینش برنامه ای و سریالی به سختی می انداخت. حالا با تعطیلی این بخش خبری، سیما کنداکتور یکی از برنامه های شعبانیه اش را هم تغییر داد.

بخش خبری 22:30 تعطیل شد

به گزارش تسنیم، امروز اعلام شد که ویژه برنامه شعبانیه احوالپرسی با حذف بخش خبری 22:30، به جای 19:50، پخش آن به همین ساعت موکول شده است. برنامه ای که هر شب به معرفی فوتبالیست های قدیمی، پهلوانان خیّر، کشتی گیر های پیشکسوت و... خواهد پرداخت تا بیانگر خاطرات دوران جوانی آن بزرگمردان در اعیاد شعبانیه باشد. بعلاوه بخشی از این برنامه به پِلِی بَک هایی اختصاص دارد که به نمایش چراغانی ایام شعبان در شهر های کشورمان خواهد پرداخت.

به نظر می رسد با این تغییرات و تحولات و ادغام ها که احتمالاً جهش بیشتری خواهد داشت، شبکه های سراسری به غیر از بخش های تخصصی خبری مثل شبکه خبر، بیشتر بر روی ساخت برنامه ها و سریا ل های نمایشی متمرکز شوند. حالا باید دید، گروه های مختلف برنامه سازی و سریال سازی، باکس شبانه شان که تا به امروز به بهانه اشغال بخش خبری، از ترکیب درستی برخوردار نبود، چه شکل و شمایلی خواهد داشت؟

این خبر های تغییرات و تحولات و ادغام ها را روز گذشته در جریان مصاحبه با حسن عابدینی سرپرست خبرگزاری صداوسیما منتشر کردیم. او در این گپ و گفت، اعلام نموده بود برای جلوگیری از موازی کاری ها و هم افزایی بیشتر، کار خبری تخصصی تر پیش خواهد رفت؛ چرا که این تغییرات با بخش های خبری تلویزیون در شبکه یک و شبکه خبر شروع شد و حتی سایت شبکه خبر معاونت سیاسی به آدرس www.irinn.ir نیز از دسترس خارج شده و کاربرانی که به آدرس آن مراجعه می نمایند، به آدرس سایت خبرگزاری صداوسیما راهنمایی می شوند.

او در شرح بیشتر این تغییرات به تسنیم گفت: طبعاً هم افزایی میان حوزه خبر طرحی بوده که در حال عملیاتی شدن است، یکی از آن ها هم به حوزه بخش های خبری برمی شود. البته پیش تر وبلاگ خنده و شادی شبکه خبر و وبلاگ خنده و شادی خبرگزاری صداوسیما در یک مکان مستقر شدند و در تالار خبر شیشه ای مستقرند. برای اینکه این هم افزایی هم سبب کاهش هزینه خواهد شد و هم سبب افزایش سرعت. نکته دوم هم تشکیل گروه های تخصصی است که طبق روال، پیش می رود.

البته می توانیم در بخش های دیگر صداوسیما هم منتظر تغییرات باشیم و با توجه به گپ و گفت روز گذشته با عابدینی، درِ تغییرات و تحولات به روی اخبار صداوسیما کماکان باز است.

بعلاوه شب گذشته بخش خبری 22:30 شبکه دو سیما که حدود 2 دهه فعالیت داشت از باکس پخش این شبکه حذف شد و در یک زیرنویس اطلاع رسانی شد که از این پس پخش نخواهد شد. از طرفی بخشی در شبکه خبر تحت عنوان گفت وگوی ویژه خبری به پخش رسید که مجری آن المیرا شریفی مقدم است که پیش از این بخش خبری همین شبکه با عنوان تیتر امشب را اجرا می کرد و حالا این دو بخش خبری شبکه دو سیما و شبکه خبر با هم ادغام شده اند.

منبع: فرارو

به "بخش خبری 22:30 تعطیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخش خبری 22:30 تعطیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید