علم و تکنولوژی

راهنمای سفر به ارمنستان

ارمنستان کشوری در قفقاز جنوبی و با ایران همسایه است. برای آشنایی بیشتر با این کشور دیدنی با راهنمای سفر به ارمنستان، همراه خبرنگاران باشید.

23 شهریور 1398

فناوری شناسایی صورت نمایندگان مجلس را اشتباهی شناسایی کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، با وجود آنکه سازمان های قضایی در سراسر آمریکا استفاده از فناوری شناسایی صورت را تایید نموده اند، اما آزمایش های این اواخر نشان می دهد فناوری چندان قابل اعتماد نیست.

19 شهریور 1398

احتمال بن بست دوباره در مذاکرات اتمی کره شمالی و آمریکا

در حالیکه انتظار می رفت مذاکرات آمریکا و کره شمالی بعد از دیدار رهبران دو کشور در مرز دو کره از سر گرفته گردد، شواهد نشان می دهد ممکن است این مذکرات مجددا به بن بست بخورد.

18 شهریور 1398

آنها حتی شب ها خواب خبر می بینند!

مدام فکر می نماید فردا کدام سوژه که در سر دارد را به ثمر برساند. با که صحبت کند که حاضر به مصاحبه بگردد، چه بنویسد و حالا که نوشت با چه واکنشی روبرو می گردد. نگرانی ها و دغدغه هایش تمامی ندارد؛ از مسائل اقتصادی، نداشتن امنیت شغلی و حتی محروم بودن از حقوق...

14 شهریور 1398

فارس من، فرزندان اساتید دانشگاه برای نقل و انتقال باید آخرین امتیاز رشته خود را کسب نمایند

معاون دانشجویی دانشگاه شریف گفت: فرزندان اساتید دانشگاه ها برای تغییر دانشگاه خود نمی توانند از امتیاز پدرانشان استفاده نمایند چراکه آنها باید حداقل 8 تا 90 درصد آخرین امتیاز رشته تحصیلی خود را برای نقل و انتقال کسب نمایند.

12 شهریور 1398

بومی سازی تجهیزات مترو

خبرنگاران آنلاین:مدیر پروژه تجهیزات خط 7 متروی تهران از بومی سازی بعضی از تجهیزات ایستگاه های مترو اعم از آسانسور، پله برقی و سیستم تهویه هوا اطلاع داد.

12 شهریور 1398

خودروهای هوشمند؛ ایمن ترین محصول دنیای اینترنت اشیا

در شرایطی که محصولات هوشمند و قابل اتصال به اینترنت در حال تسخیر دنیا هستند، برآورد در خصوص ایمن ترین محصول از این دست به نتیجه جالبی منجر شده است.

11 شهریور 1398

هشدار محققان: منابع کره زمین در سال 2019 به شدت کاهش یافته است

براساس گزارش شبکه دنیای (GFN)، دنیا در ژوئیه سال 2019 از مرز حداکثری معین شده برای استفاده از منابع طبیعی عبور نموده است.

9 شهریور 1398

کنترل بیولوژیک آفات منطقه 17

اداره فضای سبز منطقه17 با اقدامات بیولوژیک به جنگ آفات به ویژه سفیدبالک ها می رود.

7 شهریور 1398

قلب دوم شما چگونه از بیماری ها خبر می دهد؟

وجود هرگونه تغییر ظاهری در ناحیه پاها می تواند از بیماری خاص در بدن خبر دهد.

4 شهریور 1398

محققان ایرانی با مدل های ریاضی داروی درمانی بیماری شما را معین می کنند

محققان دانشگاه تبریز در روشی با عنوان ارائه مدل های ریاضی دارویی اثربخش ترین داروها برای درمان هر فرد به صورت منحصر به فرد را مشخص می کنند.

2 شهریور 1398

با این روش ها وزن کم کنید و سالم بمانید

کاهش وزن یکی از مواردی است که اغلب افراد همواره به آن فکر می نمایند و به دنبال راه های سریع کاهش وزن هستند. باید بدانید که بهترین روش برای کاهش وزن، رژیم غذایی مناسب و تحرک و ورزش می باشد. از آنجایی که رعایت رژیم غذایی کمی سخت به نظر می رسد و ورزش کردن نیز...

1 شهریور 1398

انتخاب بهترین مارک لنز طبی با این 8 برند مطرح

برای آشنایی با بهترین مارک لنز طبی، ضروری است تا خصوصیات محصول هر برند را بدانید تا بتوانید انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید. در این مقاله برندهای پیروز در این زمینه معرفی شده اند.

30 مرداد 1398

مکان های ممنوعه در اینستاگرام!

خبرنگاران: چراغ های درخشان برج ایفل، گرند کانیون با منظره ای فوق العاده، کلیسای چاپل از آثار میکل آنژلو و... به نظر می رسد این ها و بسیاری دیگر از مناظر، ایجاد شده اند که مورد تحسین هنر عکاسی قرار بگیرند. با این حال شاید در گذشته می توانستید عکس های زیبایی...

28 مرداد 1398

بعضی فعالیت های سازمان دانش آموزی باید تعطیل یا تعدیل شوند

معاون پرورشی و فرهنگی اظهار کرد: سازمان دانش آموزی باسابقه بیست ساله باید در فعالیت ها و مأموریت های خود بازبینی انجام دهد تا با تغییر نیازها و فناوری های نو نگاه جدیدی پیدا کند.

27 مرداد 1398

داروخانه اینترنتی چیست و چرا به وجود آمده است؟

همانند هر سرویسی که در چند سال گذشته شاهد حضور آن در اینترنت آن بودیم، داروخانه اینترنتی نیز مدتی است که خود را به صفحات وب رسانده است.

26 مرداد 1398

هیچ کدام از آیفون های 2019 از قابلیت لمس سه بعدی بهره نمی برند

به گزارش DigiTimes، هیچ یک از آیفون های 2019 دارای مشخصه لمس سه بعدی نیستند. گزارش های زیادی در خصوص حذف این قابلیت در آیفون های جدید منتشر شده است و در این رابطه می توانیم به اظهارنظرهای تحلیلگران مختلف هم اشاره کنیم. همچنین گفتنی است که آیفون XR از این قابلیت...

25 مرداد 1398

نخستین همایش مالی اتحادیه اروپا و آسیای مرکزی برگزار می گردد

وزیر امور خارجه قرقیزستان گفت: در سال 2020 به میزبانی بیشکک، نخستین همایش مالی اتحادیه اروپا و آسیای مرکزی برگزار می گردد.

23 مرداد 1398

سنسور هوشمندی که امنیت و آرامش خانه شما را تضمین می نماید

سنسورهای کوتو از ابزارای هوشمندی هستند که مثل یک دوست صمیمی همه امور خانه را مدیریت می نمایند. این سنسورها دستیار خانگی بسیار ارزشمندی محسوب می شوند.

21 مرداد 1398

آموزش فیلمبرداری از صفحه نمایش در انواع گجت ها

مجله دیجی کالا - یوسف اسفندیاری: فیلمبرداری از صفحه نمایش از جمله قابلیت های جذابی است که این روز ها به راحتی در انواع و اقسام گجت ها می توان از این مشخصه استفاده کرد. اگرچه خوشبختانه بیشتر سیستم عامل ها این قابلیت را ارائه می دهند، اما حتی در صورت فقدان...

21 مرداد 1398