رؤیاپردازی ایلان ماسک برای استارشیپ: سفر به هر نقطه از زمین تنها در 60 دقیقه

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس، در جلسه ای بر تمایل خود برای استفاده از قدرتمندترین راکت جهان، یعنی استارشیپ برای پروازهای مسافربری بین شهرهای بزرگ تأکید کرد. با چنین راکت قدرتمندی می توان در 60 دقیقه به دورترین نقطه زمین سفر کرد. ماسک در یک رویداد ویژه در تأسیسات پرتاب بوکاچیکا اسپیس ایکس در تگزاس گفت که به احتمال فراوان در آینده سفرهای زمینی استارشیپ را ارائه خواهد داد.

رؤیاپردازی ایلان ماسک برای استارشیپ: سفر به هر نقطه از زمین تنها در 60 دقیقه

این اولین بار نیست که مدیرعامل اسپیس ایکس از رؤیای استفاده از استارشیپ برای خدمات مسافربری صحبت می کند. او هفت سال پیش نیز گفت که هزینه هر بلیت استارشیپ برای سفرهای داخل سیاره زمین می تواند به حدود یک بلیت هواپیمای معمولی برسد.

ماسک البته به فناوری موردنیاز چنین سفرهایی نیز اشاره کرده است. او با همان لحن همیشگی و طنزآمیز خود گفت سریع ترین راه برای رسیدن از این سمت زمین به سمت دیگر، موشک بالستیک قاره پیماست، اما فقط باید مطمئن شوید که هسته موشک را حذف کرده باشید و البته آن موشک باید بتواند فرود هم بیاید.

سفر سریع به تمام نقاط زمین با استارشیپ

اسپیس ایکس چند سال پیش نیز ویدیویی منتشر کرد که در آن مسافران سوار موشک بالستیکی می شوند و در کمتر از 40 دقیقه به یک کشور دیگر سفر می کنند. در این ویدیو قید می شود که با چنین موشکی، سفر از نیویورک تا شانگهای تنها 39 دقیقه، لندن به دبی یا نیویورک در 29 دقیقه و لس آنجلس به تورنتو در 24 دقیقه امکان پذیر خواهد بود.

البته خدمات مسافربری با استفاده از استارشیپ در سال های دور محقق خواهد شد. اکنون اسپیس ایکس همچنان درحال کار روی دستیابی به یک پرواز آزمایشی پیروز با این موشک، پس از دو تلاش ناپیروز برای رسیدن به مدار است. سومین پرواز آزمایشی استارشیپ ممکن است ماه آینده میلادی انجام شود.

قبل از پروازهای مسافربری، اسپیس ایکس قصد دارد از استارشیپ برای حمل خدمه و محموله به ماه استفاده کند. ناسا در پی ایجاد پایگاه های دائمی روی ماه برای انسان است؛ همچنین از استارشیپ برای اولین پروازهای انسانی به مریخ استفاده خواهد شد.

منبع: دیجیاتو

منبع: انتخاب

به "رؤیاپردازی ایلان ماسک برای استارشیپ: سفر به هر نقطه از زمین تنها در 60 دقیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رؤیاپردازی ایلان ماسک برای استارشیپ: سفر به هر نقطه از زمین تنها در 60 دقیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید