صنایع دستی

خبرنگاران حجم رسوب گذاری در تالاب انزلی به 500 هزار متر مکعب رسید

رشت-خبرنگاران-نماینده مردم انزلی با اشاره به اینکه میزان رسوب گذاری در تالاب انزلی به 500 هزار متر مکعب می رسد گفت: برای حل بخشی از مسائل لایروبی و بازگشایی دهلیزهای خروجی آب این تالاب انجام می شود.

8 اردیبهشت 1400

آدرس جدید دست فروشان پارکینگ پروانه

تهران (پانا) - بزرگترین بازارچه هنری، صنایع دستی و آنتیک در سطح ایران و خاورمیانه، پس از توقف یکساله در تپه های عباس آباد بازگشایی می گردد.

19 بهمن 1399

آشنایی با سوغات جالب و دیدنی کشور کامبوج، عکس

مسافران باتجربه می دانند همواره باید جایی برای یادگاری و سوغات در چمدان هایشان باز نمایند. اما چنانچه قصد سفر به کامبوج را دارید، شاید بخواهید فضای بیشتری از کوله بار خود را به خرید سوغات اختصاص دهید، زیرا هنرمندان زبده و بیشماری در این سرزمین وجود...

7 آذر 1399

بهره برداری از 13 پروژه گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی در هفته دولت

13 پروژه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

16 مهر 1399

نگران آثار موزه ملی فرش نباشید، حل مشکل قطعی برق این موزه زمان بر بود

در ماه های اخیر قطعی برق موزه ملی فرش خبرساز شده و بعضی نگران میراث فرهنگی کشور هستند. این افراد با آگاهی از میزان تأثیرپذیری فرش از شرایط حاکم بر محیط اطرافش، نگران شرایط فرش های موزه ملی فرش با وجود قطعی 2 ماهه برق آن هستند.

13 مهر 1399

اولین جلسه اتاق فکر گردشگری کردستان تشکیل شد

اولین جلسه اتاق فکر گردشگری کردستان با حضور اسماعیل مریوانی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، حمید اسکندری معاون گردشگری و سرمایه گذاری، نخبه ها، اساتید حوزه دانشگاه و بخش خصوصی روز سه شنبه 21 مردادماه 99 در محل اداره کل میراث فرهنگی،...

13 مهر 1399

کشف نخستین کتیبه میدان چوگان ایران در لرستان ، باب تازه ای از دوره صفوی در ایران باز شد

نخستین کتیبه میدان چوگان ایران با میل دروازه های سنگی در شرق لرستان کشف شد.

20 تیر 1399

برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته ایران

نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته ایرانبیش از ده سال است که نمایشگاهی بین المللی در رابطه با گردشگری و صنایع وابسته به آن در ایران برگزار می گردد و امکان قرار است که دوازدهمین دوره از این رویداد بین المللی با حضور نمایندگان 10 کشور در تهران برگزار...

2 تیر 1399

ممنوعیت سفر به روستاهای هدف گردشگری خراسان شمالی

معاون گردشگری خراسان شمالی گفت: روستاهای هدف گردشگری استان از پذیرش مسافر در ایام نوروز معذور هستند.

8 اردیبهشت 1399

مجموعه های استردادی اشیاء تاریخی در موزه ملی جمع شدند

مدیر موزه ملی ایران از برگزاری نمایشگاه مجموعه های استردادی اشیای فرهنگی، تاریخی: دستاوردهای دیپلماسی فرهنگی در موزه ملی ایران اطلاع داد.

29 فروردین 1399

حمام تاریخی خسروآقا در اصفهان احیا می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی احیاء این حمام تاریخی را یکی از مصوبات نشست مشترک با شهردار اصفهان، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و مسئولان...

28 فروردین 1399

نمایشگاه سراسری صنایع دستی در گناباد گشایش یافت

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گناباد گفت: سومین نمایشگاه و جشنواره سراسری صنایع دستی و فرهنگ و اقوام کشور در گناباد گشایش یافت.

8 بهمن 1398

ابلاغ ثبت 5 اثر گچ بری دره شهر به استاندار ایلام

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با ارسال نامه هایی به استاندار ایلام، مراتب ثبت 5 اثر فرهنگی تاریخی را ابلاغ کرد.

13 دی 1398

واکنش میراث فرهنگی مازندران به تخریب جنگل های هیرکانی برای انتقال آب ، ابهام در جهت خط لوله انتقال آب خزر به سمنان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مازندران از برگزاری جلسه برای بررسی جهت خط لوله انتقال آب خزر به سمنان خبر داد.

22 آذر 1398

باغ کمال، یادگار زمانی که تبریز، شهر عرفان بود

یکی شاعر و دیگری نقاش به تبریز آمدند، شهری که در قرن شش الی هشتم به شهر عرفان شهرت داشت. کمال اولی (شاعر) مورد توجه سلطان حسین جلایری قرار گرفته و روزگارش را در خانقاه اهدایی او سپری کرد.

13 آذر 1398

گیلان؛ دروازه تجاری آسیای میانه، قفقاز و حوزه خزر

فرشته رضایی - رشت-خبرنگار:صادرات یک عنصر موثر و کلیدی در توسعه مالی کشور محسوب می گردد، اما برای دستیابی به این مهم به آمادگی زیرساخت های فرهنگی، اجتماعی و مالی برای اجرای استراتژی های صادراتی احتیاج است.

16 مهر 1398

ورود گردشگران خارجی به ایران با وجود تحریم های ناعادلانه تداوم دارد

وزیر امور خارجه کشورمان در بازدید از نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان گفت: با وجود تحریم های ناعادلانه ورود گردشگران خارجی به ایران تداوم دارد.

14 مهر 1398

برگزاری یک دوره کلاس آموزشی پارچه بافی سنتی در قاینات

کلاس آموزشی پاچه بافی سنتی در شهرستان قاینات استان خراسان جنوبی برگزار گردید.

8 مهر 1398

مرمت بخش هایی از ارگ کریمخان زند آغاز شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از آغاز عملیات مرمت بخش هایی از بنای تاریخی ارگ کریم خان زند در شیراز خبر داد.

6 مهر 1398

یاری به اجرای توسعه مجموعه مفخم به عنوان طرح محرک گردشگری

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی بر هم افزایی و هم گرایی دستگاه های دخیل در اجرای طرح ساما ن دهی مجموعه تاریخی مفخم تأکید کرد و گفت: تحقق این امر می تواند محرک گردشگری استان باشد.

4 مهر 1398
تعداد: (34)