ویزای گردشگری سلامت بین کشورهای مسلمان لغو شود

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، رییس فراکسیون گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی مجلس پیشنهاد کرد: ویزا گردشگری سلامت بین کشورهای مسلمان لغو شود.

ویزای گردشگری سلامت بین کشورهای مسلمان لغو شود

ایسنا: محمدرضا دشتی اردکانی در پنجمین کنگره بین المللی گردشگری سلامت کشورهای اسلامی که دوشنبه 17 آبان ماه با حضور نمایندگان خصوصی و دولت های خارجی در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد، با بیان این که ایران کشوری ارزان برای سفر است که تجهیزات و کیفیت پزشکی در آن قابل قبول است، دارا نبودن هرم اصلی و تصمیم گیری را مهم ترین نقطه ضعف این حوزه دانست و گفت: با تشکیل شورای راهبری استانی می توان مسؤولیت ها را از تهران تفویض کرد تا از مزیت استان ها استفاده شود. مثلا استان خراسان رضوی با توجه به هم مرزی با کشورهای دیگر، شرایط متفاوتی در قیاس با استان های مرکزی دارد که با تفویض اختیارات و تشکیل آن شورا، یقینا می تواند اتفاقات بهتری را در حوزه گردشگری سلامت رقم بزند.

او همچنین با انتقاد از این که ایران نتوانسته از ظرفیت کشورهای حوزه اکو در زمینه گردشگری اسلامی بهره ببرد، اظهار کرد: گردشگری سهل الصول ترین راه برای ایجاد ثبات سیاسی، اقتصادی و امنیت است. کشورهای اروپایی پس از مرگ میلیون ها انسان در جنگ جهانی دوم به این نتیجه رسیدند که با توسعه گردشگری، می توانند امنیت را به کشورهای خود برگردانند، آن چنان که امروز شاهد حوزه پولی و مرزی مشترک در قاره اروپا هستیم.

او اضافه نمود: شایسته است کشورهای اسلامی به واسطه رفت و آمدها و فرهنگ مشترکی که دارند، به توسعه این صنعت بپردازند.

رییس فراکسیون گردشگری مجلس همچنین لغو ویزا گردشگری سلامت را پیشنهاد کرد و گفت: با لغو این ویزا ضمن کوتا کردن دست واسطه گران، نخستین گام برای تقویت روابط بین کشورهای مسلمان و همسایه برداشته می شود. مسلما هدف غایی مستلزم زمان و هزینه است، اما مسیری که می رویم در راستای رشد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی منطقه است.

منبع: توریسم آنلاین

به "ویزای گردشگری سلامت بین کشورهای مسلمان لغو شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای گردشگری سلامت بین کشورهای مسلمان لغو شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید