نمایشگاه نویافته های باستان شناسی در موزه رشت برپا شد

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از برپایی نمایشگاه نویافته های باستان شناسی در موزه رشت به مناسبت هفته میراث فرهنگی اطلاع داد.

نمایشگاه نویافته های باستان شناسی در موزه رشت برپا شد

به گزارش وبلاگ خنده و شادی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گیلان، شهرود امیر انتخابی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه نویافته های باستان شناسی در موزه رشت اظهار داشت: در این نمایشگاه مجموعه کاوش های باستان شناسی که در فاصل سالهای 1396 الی 1397 در نقاط مختلف استان صورت گرفته است در قالب مجموعه اشیا در معرض دید عموم قرار گرفته است.

او گفت: اشیای کشف شده در کاوش لیارسنگ بن املش از جمله این آثار است. مجموعه باستانی لیارسنگ بن املش در بخش رانکوه شهرستان املش قرار گرفته است و کاوش های باستان شناسی این مجموعه به سرپرستی ولی جهانی از سال 1393 شروع شد و تا سال 1397 ادامه پیدا کرد در نتیجه کاوش های باستان شناسی بقایایی از آثار گورستانی و استقراری که مربوط به دوره های اشکانی و ساسانی است شناسایی شده است.

امیر انتخابی اضافه نمود: گفتنی است مجموعه باستانی لیارسنگ بن املش همراه با حدود و حریم آن در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

این نمایشگاه تا خاتمه هفته میراث فرهنگی ادامه خواهد داشت و علاقه مندان به بازدید از این نمایشگاه می توانند همه روزه از ساعت 9 صبح لغایت 19 عصر به موزه مردم شناسی و باستان شناسی رشت واقع در رشت - خیابان بیستون مراجعه نمایند.

منبع: میراث آریا

به "نمایشگاه نویافته های باستان شناسی در موزه رشت برپا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه نویافته های باستان شناسی در موزه رشت برپا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید