وزیر راه و شهرسازی: طرح بازآفرینی شهری کیفیت زندگی مردم را افزایش می دهد

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، تهران (پانا) - به گفته وزیر راه و شهرسازی طرح بازآفرینی شهری در حدود یکهزار و 700 محله در استان های مختلف کشور در دستور کار واقع شده است که به کیفیت بخشی زندگی مردم منجر می گردد.

وزیر راه و شهرسازی: طرح بازآفرینی شهری کیفیت زندگی مردم را افزایش می دهد

محمد اسلامی روز پنجشنبه در جمع وبلاگ خنده و شادی در اصفهان اضافه نمود: طرح بازآفرینی با هدف کیفیت بخشی به زندگی مردم و جلوگیری از کاهش جمعیت ساکن در محله ها در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است و در این راه با تشویق مردم و تسهیل فرایندها در جهت جلب مشارکت آنها کوشش می کنیم.

وی با بیان اینکه در این محله ها با تجمیع زمین های کوچک و به وسیله مجتمع سازی با کیفیت بالا به نوسازی می پردازیم، گفت: همچنین در زمین هایی که خودمان داریم مکان هایی مانند کتابخانه، فرهنگسرا، مسجد و خانه بهداشت احداث می گردد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه ساده سازی و روان سازی ساخت مسکن در دستور کار ما قرار گرفته است، توضیح داد: ضروری است که مسوولان استان ها در این راه همراهی نمایند و با یکپارچگی در اجرای برنامه ها، نوسازی مناطق فرسوده محقق گردد.

وی درباره اعتبارات اجرای طرح های بازآفرینی شهری، شرح داد: سهمی از صندوق توسعه ملی معادل یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال فراگیر روستایی بود که سه هزار و 700 میلیارد تومان آن برای نوسازی بافت فرسوده در نظر گرفته شد.

اسلامی اضافه نمود: تسهیلات بانکی ساخت و ساز در بافت های فرسوده از 60 به 120 میلیون تومان افزایش یافت و وام سازنده برای هر واحد مسکونی سه برابر شد و به 300 میلیون تومان رسید.

وی تاکید نمود: این اقدامات گام هایی در جهت محقق شدن رونق فراوری مسکن و جلوگیری از گسترش بافت های فرسوده شهری است.

بازآفرینی شهری سیاستی جامع و یکپارچه برای حل مسائل بافت فرسوده و ناکارآمد شهرهاست به نحوی که منجر به ارتقای شاخص های زیست پذیری و کیفیت زندگی شهروندان می گردد.

مرحله نخست طرح بازآفرینی شهری محله همت آباد در کلانشهر اصفهان امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

طرح همت آباد یکی از مهمترین طرح های بازآفرینی در کلانشهر اصفهان و مدل و برنامه ای از بازآفرینی در وسعت عظیم است که با حمایت مردم در حال اجراست و نخستین بلوک بازسازی منازل آن با ظرفیت 24 واحد با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان اصفهان پنج طرح عمرانی به بهره برداری می رسد و عملیات اجرایی سه طرح دیگر با اعتبار سه هزار میلیارد ریال آغاز می گردد.

افتتاح مرحله نخست مسکن محله همت آباد و مراسم آغاز مرحله دوم این طرح، افتتاح باند دوم مبارکه - بروجن و آغاز عملیات روکش بتن غلتکی و افتتاح تقاطع غیر همسطح مسکن مهر نایین، 11 کیلومتر از محور اصفهان به اردستان (چهارخطه) و آزمایشگاه جامع قیر و آسفالت در دانشگاه صنعتی اصفهان از برنامه های یک روزه سفر وزیر راه و شهرسازی به استان اصفهان است.

دیگر برنامه های امروز سفر محمد اسلامی به اصفهان، بازدید از طرح های عمرانی این استان و آغاز عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن در قالب پنج هزار و 854 واحد مسکونی و احداث محور نایین - طبس و عظیمراه پیامبر اعظم (ص) است.

استان اصفهان بیش از پنج میلیون و 300 هزار نفر جمعیت در 24 شهرستان دارد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "وزیر راه و شهرسازی: طرح بازآفرینی شهری کیفیت زندگی مردم را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر راه و شهرسازی: طرح بازآفرینی شهری کیفیت زندگی مردم را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید