ماکرون پس از دیدار با ترامپ: هدف مشترکی درباره ایران داریم

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، رئیس جمهور فرانسه پس از دیدار با همتای آمریکایی خود بیان کرد پاریس و واشنگتن اهداف مشترکی در قبال ایران دارند.

ماکرون پس از دیدار با ترامپ: هدف مشترکی درباره ایران داریم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خنده و شادی به نقل از خبرگزاری فرانسه، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه روز شنبه پس از دیدار با همتای آمریکایی خود دونالد ترامپ گفت فرانسه و آمریکا اهداف مشترکی را در قبال ایران دنبال می نمایند.

ماکرون که پیش از شروع نشست سران کشورهای عضو گروه-7 همتای آمریکایی خود دیدار نموده بود، در انتها این دیدار به وبلاگ خنده و شادی گفت: هدف مشترک آمریکا و فرانسه این است که اجازه ندهند ایران به سلاح هسته ای دست پیدا کند.

رئیس جمهور فرانسه اخیراً مدعی میانجی گری بین ایران و آمریکا شده است، چندی پیش نیز آشکارا اذعان نموده بود که مواضع دولتش در قبال ایران، با مواضع آمریکا یکسان است. وی حتی از ضرورت مذاکره مجدد بر سر برجام سخن گفت که با واکنش شدید مقامات ایران روبرو شد.

ماکرون روز پنج شنبه 16 خرداد در نشست دوجانبه خود با دونالد ترامپ صراحتاً گفت: من فکر می کنم ما هدف مشترکی در خصوص ایران داریم؛ جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای، کاهش فعالیت های ایران در زمینه موشک های بالستیک، مهار فعالیت های منطقه ای ایران و استقرار صلح در منطقه، چهار اولویت مشترک فرانسه و آمریکا در خصوص ایران است.

ماکرون در ماههای اخیر چندین بار به صورت تلفنی با حسن روحانی رئیس جمهور ایران تبادل نظر نموده و روز آدینه نیز در پاریس با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار داشته است.

ظاهراً کشورهای غربی مأموریت میانجی گری بین ایران و آمریکا را به فرانسه ای سپرده اند که خود زمانی در مذاکرات هسته ای با ایران نقش پلیس بد را ایفا می کرد.

دولت ماکرون که هنوز با بحران جلیقه زردها و شنبه های اعتراضی دست و پنجه نرم می نماید و حتی در رژه روز ملی فرانسه نیز با اعتراض مردم روبرو شد، امیدوار است با موفقیت در این پروژه نشان دهد که در عرصه سیاست خارجی توانمند است تا شاید از این طریق بتواند از شدت اعتراضات داخلی علیه خود بکاهد.

با این حال مطرح شدن اظهاراتی مبنی بر مشترک بودن اهداف فرانسه و آمریکا در قبال ایران، تردیدهای زیادی را در خصوص نیات واقعی ماکرون از میانجی گری بین ایران و آمریکا ایجاد می نماید.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ماکرون پس از دیدار با ترامپ: هدف مشترکی درباره ایران داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون پس از دیدار با ترامپ: هدف مشترکی درباره ایران داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید