گام های محدود برای کاهش تعهدات برجامی، نشان دهنده درک رهبری ایران است

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، ایلنا نوشت: مقام پیشین کاخ سفید با تاکید بر خطرناک بودن جنگ در منطقه گفت که ریاض اکنون خواهان تفاهم و صلح با تهران است چراکه متوجه عواقب جنگ با ایران شده است.

گام های محدود برای کاهش تعهدات برجامی، نشان دهنده درک رهبری ایران است

فرانک هیپل (Frank N von hippel) دستیار پیشین امنیت ملی در دفتر علم و فناوری کاخ سفید (1993 تا 1995) و استاد روابط بین الملل دانشگاه پرینستون است. وی در زمینه علوم و فناوری شامل مواردی چون کنترل تسلیحات اتمی و منع اشاعه هسته ای، انرژی و توازن سیاست گذاری در عرصه های تکنولوژی تحقیقاتی داشته است.

هیپل در سال 1993 پیروز به دریافت فلوشیپ موسسه مک آرتور شد. وی دارای مدرک دکتری از دانشگاه آکسفورد است و در حال حاضر عضو هیئت مدیره پنل بین المللی درباره مواد شکافت پذیر و استاد علوم سیاسی دانشگاه پرینستون است. وی در گفت وگو با ایلنا نظرات خود را درباره تنش ها در خاورمیانه مطرح کرده است.

حمله به آرامکو خطرات جنگ را نشان داد

وی در ابتدا در مورد تنش های فعلی گفت: من در واقع جنگ را نتیجه حمله به آرامکو نمی دانم اما معتقدم این حمله نشان داد که در صورت درگیری نظامی چه فاجعه ای رخ خواهد داد. اوضاع در واقع خطرناک است.

ترامپ فاقد استراتژی است

ترامپ فردی خطرناک برای ریاست جمهوری آمریکا است

ترامپ فقط خواهان تعامل با شاهزاده ها است

هیپل در ادامه در مورد استراتژی ترامپ در مورد ایران گفت: من فکر نمی کنم که ترامپ در مورد ایران - یا هر موضوع دیگری- استراتژی داشته باشد. او هرگز استراتژی بلد نیست او به جای متفکران استراتژیک فقط با درباریان و شاهزاده ها در تعامل است. چنین مردی به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده بسیار خطرناک است.

ایران تا زمانی که آمریکا به برجام بازنشود، تن به مذاکره نخواهد داد

این مقام پیشین کاخ سفید درباره پیروزیت فشار حداکثری بر ایران گفت: من معتقدم این فشار تاثیراتی بر اقتصاد ایران داشته است اما ایران تا زمانی که آمریکا به برجام بازنشود، تسلیم نخواهد شد و تن به مذاکره نخواهد داد.

گام های محدود برای کاهش تعهدات برجامی، نشان دهنده درک رهبری ایران است

اروپا نمی تواند در مقابل ترامپ کاری از پیش ببرد

هیپل در مورد کاهش تعهدات برجامی ایران گفت: ایران تاکنون گام های محدودی برای کاهش تعهدات خود برداشته است این نشان دهنده درک رهبری ایران است که می داند حرکت ایران به سمت سلاح های هسته ای چه عواقبی خواهد داشت. در حال حاضر همه انتقادها و سرزنش های بین المللی متوجه ترامپ است اما اگر ایران به سمت سلاح هسته ای حرکت کند، شرایط تغییر خواهد کرد.

وی در ادامه به ضعف اروپا در مقابل ترامپ اشاره کرد و گفت: اروپا متاسفانه نه تنها در مورد ایران بلکه در مورد قراردادهای آب و هوایی و موارد دیگر هم نمی تواند در مورد ترامپ کاری از پیش ببرد.

مذاکره با ترامپ غیرممکن است

ترامپ برای مذاکره باید به ایران احترام بگذارد

ترامپ از احترام متقابل بویی نبرده است

این استاد دانشگاه در مورد مذاکره با ترامپ گفت: مذاکره با ترامپ غیرممکن است. من ایران را درک می کنم برای مذاکره باید به همتای خود احترام گذاشت، چیزی که به نظر می رسد ترامپ بویی از آن نبرده است. من امیدوارم تا قبل از انتخابات آمریکا اتفاق بدی رخ ندهد. باید صبر کنیم تا رئیس جمهور جدیدی انتخاب شود اما من نگرانم در آن زمان حمایت داخلی کمی در ایران برای مذاکره وجود داشته باشد.

طرح میانجیگری عمران خان باید مورد استقبال قرار بگیرد

دوستی میان ایران و عربستان یک تحول مهم خواهد بود

وی همچنین در مورد سفر عمران خان به ایران و مذاکره احتمالی میان ایران و عربستان گفت: طرح ابتکاری عمران خان برای میانجی گری میان ایران و عربستان بسیار خوب و امیدوارکننده است و باید از این تلاش استقبال شود. اگر این تلاش ها جواب دهد و روابط ایران و عربستان به صلح برسد، می توان گفت این یک تحول مهم است و بسیار درخشان خوهد بود.

عربستان متوجه عواقب جنگ با ایران شده است

عربستان به سمت تفاهم و دوستی با ایران در حال حرکت است

این مقام پیشین آمریکایی همچنین در مورد مذاکره و یا جنگ میان ایران و عربستان گفت: تا چندی پیش عربستان خواهان جنگ در منطقه بود اما عربستان گویی متوجه خطرناک بودن این جنگ شده و با عواقب آن آشنا شده است، اکنون عربستان به سمت مذاکره و تفاهم و دوستی با ایران در حال حرکت است. هرگونه توافق میان ایران و عربستان بسیار خوشایند و امیدوارکننده است.

310311/23

منبع: خبرآنلاین

به "گام های محدود برای کاهش تعهدات برجامی، نشان دهنده درک رهبری ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام های محدود برای کاهش تعهدات برجامی، نشان دهنده درک رهبری ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید