اپل و گوگل با آمدن کرونا دست همکاری دادند

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، بنابر گزارش ها دو شرکت اپل و گوگل قصد دارند با همکاری یکدیگر یک سیستم ردیابی کروناویروس توسعه دهند.

اپل و گوگل با آمدن کرونا دست همکاری دادند

به گزارش خبرگزاری مالی ایران، اپل و گوگل در کوشش هستند تا بتوانند به افراد اعلام نمایند که آیا در نزدیکی افراد مبتلا به بیماری کووید-19 قرار دارند یا خیر.

براساس پست وبلاگ گوگل، اپل و گوگل اعلام کردند که در حال تهیه یک سیستم جدید برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیمای کووید-19 هستند که به کاربران یاری می نماید تا داده ها را به وسیله انتقال بلوتوث کم انرژی (Bluetooth Low Energy) و سایر برنامه های تأیید شده توسط سازمان های بهداشتی با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

سیستم ردیابی جدید از ارتباطات با برد کوتاه به وسیله بلوتوث برای ایجاد شبکه های داوطلبانه استفاده می نماید که افرادی که هر کاربر اخیرا با آنها در تماس بوده است را ردیابی می نماید و داده های گسترده را بر روی تلفن هایی که با یکدیگر نزدیک بوده اند بایگانی می نماید. همچنین برنامه هایی که توسط مقامات بهداشت عمومی ارائه شده است، دسترسی کامل به داده ها دارند و کاربرانی که برنامه ها را بارگیری می نمایند، در صورت ابتلا به بیماری کووید-19 می توانند در آنجا اعلام نمایند. سیستم ردیابی جدید همچنین به افرادی که آنها را بارگیری نموده اند هشدار می دهد که آیا با یک فرد آلوده در تماس نزدیک بوده اند یا خیر.

گوگل و اپل در صورت اجازه مقامات بهداشت، رابط برنامه نویسی کاربردی مشترک خود را در اواسط ماه معرفی می نمایند. رابط برنامه نویسی نرم افزار کاربردی یا ای پی آی(API) یا به صورت خلاصه رابط برنامه نویسی، رابط بین یک کتابخانه یا سیستم عامل و برنامه هایی است که از آن تقاضای سرویس می نمایند. در ماه های آینده، دو شرکت مذکور بر روی توسعه یک سیستم قابلیت ردیابی کاربری کار خواهند کرد که این امکان را برای کاربران فراهم می نماید تا تصمیم بگیرند که آیا مایل هستند اطلاعات بهداشتی خود را در میان برنامه های گسترده تری به اشتراک بگذارند یا خیر.

به گفته ورج، این سیستم سیگنال های تلفن های مجاور را در فواصل پنج دقیقه دریافت می نماید و اتصالات بین آنها را در یک پایگاه داده عظیم ذخیره می نماید. اگر آزمایش بیماری کووید-19 کاربر مثبت باشد می تواند به اپلیکیشن بگوید که به این بیماری مبتلا شده و این سیستم نیز به کلیه کاربران دیگری که تلفن های آنها طی چند روز گذشته در نزدیکی این فرد بوده اطلاع می دهد. در این سیستم حریم خصوصی و امنیت کاربران حفظ می گردد.

منبع: اقتصاد ایران

به "اپل و گوگل با آمدن کرونا دست همکاری دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل و گوگل با آمدن کرونا دست همکاری دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید