احتمال زیاد برای رئیس جمهور شدن ترامپ

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، کار دانش سیاسی پیشگویی نیست. لکن بازار پیش بینی اینکه رئیس جمهور آینده آمریکا چه کسی خواهد بود داغ است. بعضی با داده های سیاسی، مالی، یا ریاضی انتخاب جو بایدن یا دونالد ترامپ را پیش بینی می نمایند که بیشتر داده ها به روایت نظرسنجی ها است.

احتمال زیاد برای رئیس جمهور شدن ترامپ

کنار زدن اطلاعات ساختگی یا کذب و نگریستن از نگاه هر قشر از ملت آمریکا، برآوردها و نتیجه های مختلفی را در بر خواهد داشت. من با توجه به چند واقعیت ساده نتیجه می گیرم که به احتمال قوی دونالد ترامپ مجدداً با تفاوت درصد کمی از آرای الکترال و به سختی رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا خواهد شد:

1 ـ ابتدا اینکه تمام کسانی که آرزوی پیروزی بایدن را دارند، مهاجرین مسلمان، غیرآمریکایی ها، اروپایی ها و یا تمام کسانی هستند که به نحوی از سیاست های ترامپ آسی دیده و آمریکا را کماکان کشوری باز و لیبرال می خواهند که به آرزوهایشان جامه عمل بپوشاند. ساکنان اولیه آمریکا به ویژه طبق کارگران، طبقه متوسط، همچنان شعارهای وطن پرستانه و مردم پسند ترامپ را می پسندند و به آن علاقه دارند و به او رأی خواهند داد؛ به ویژه شعارهای او در حوزه اشتغال.

2 ـ مسأله مالیات عامل نهایی انتخاب مردم است. موضوع کاهش مالیات مهمترین عنصر در انتخاب ترامپ است.

3 ـ مسأله امنیت مرزها و احداث دیوار مرزی، با وجود مخالفت نخبگان، مورد استقبال اکثریت مردم آمریکا است.

4 ـ مردم آمریکا از فزون باری امپریالیستی (Imperial Overstrech) خسته و دلزده شده اند. ترامپ به خوبی ایالات متحده را ضمن ایفای بعضی تعهدات گزینشی از این سمت رهبری خواهد نمود. عملکرد او درباره ناتو، کاهش نیروهای نظامی آمریکا در عراق و افغانستان، مؤید موضوع است.

5 ـ مردم آمریکا سالها است که می دانند ترامپ فردی ثروتمند است و نیازی به حقوق دولت ندارد. از این منظر به او اعتماد دارند. لکن اعتماد کمتری به بایدن و شبکه بوروکراسی دموکرات ها دارند و تصور می نمایند که او و خانواده اش، واقعاً در حال سو استفاده از مناصب دولتی هستند.

6 ـ استدلال اینکه ترامپ به بایدن می گوید شما 8 سال دولت را مستقیم در دست داشتید و سالها سابقه کار حکومتی داشته اید و چرا همان زمان کاری نکردیده اید، خوشایند ذائقه آمریکایی ها است.

7 ـ دونالد ترامپ در 4 سال ریاست جمهوری خود دقیقاً برابر مفاد استراتژی امنیت ملی سال 2017 عمل نموده است و شعارهای دوران رقابت های انتخاباتی را پیگیری نموده است. لذا همه می دانند صرفنظر از بعضی اغراق ها، به آنچه که می گوید عمل می نماید؛ مگر جاهایی که ساختار سیاسی، یا موانع دولت فدرال به او اجازه نمی دهد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "احتمال زیاد برای رئیس جمهور شدن ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال زیاد برای رئیس جمهور شدن ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید