آمریکا: بعد از رفتن مادورو به ونزوئلا یاری می کنیم

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، دولت آمریکا که در برنامه های خودش برای سرنگون کردن دولت ونزوئلا شکست خورده می گوید برای دوران بعد از خروج رئیس جمهور ونزوئلا از قدرت برنامه های تدوین نموده است.

آمریکا: بعد از رفتن مادورو به ونزوئلا یاری می کنیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خنده و شادی، دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که در اجرای برنامه های مد نظر خود برای براندازی دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا پیروز نشده قرار است برای دوران بعد از خروج او از قدرت طرح هایی را ارائه دهد.

یک مقام ارشد دولت آمریکا آدینه در گفت وگو با رویترز گفته ویلبر راس، وزیر امور تجاری آمریکا در کنفرانسی که هفته آینده در شهر لیما، پایتخت پرو برگزار می گردد، برنامه های واشنگتن برای یاری به بازسازی ونزوئلا بعد از خروج مادورو از قدرت را ارائه خواهد نمود.

آمریکا و گروهی از متحدان این کشور سوم بهمن ماه سال گذشته در اقدامی غیرقانونی خوان گوآیدو، رهبر شورای ملی ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت شناخته و ادامه دولت مادورو را که تنها چند ماه پیش از آن با رأی بالای مردم ونزوئلا مجددا به ریاست جمهوری انتخاب شده بود، غیرقانونی اعلام کردند.

به نوشته رسانه های آمریکایی، کاخ سفید هنگام اعلام به رسمیت شناختن گوآیدو انتظار داشته وی ظرف تنها چند روز رسما مادورو را کنار بزند و نظامیان را نیز با خود همراه کند. با گذشت چند ماه، این سناریو عملا شکست خورده و کوشش های واشنگتن برای ترغیب نظامیان به حمایت از گوآیدو ناکام مانده است.

ترامپ در اظهارنظری که شگفتی عده زیادی از تحلیلگران را به همراه داشت در یک سخنرانی شب گذشته گفته بود که او در حال آنالیز محاصره یا قرنطینه ونزوئلا است. او از ارائه جزئیات بیشتر درباره این موضوع خودداری کرد.

مقام مورد استناد رویترز هم جزئیات بیشتری درباره این اظهارنظر ترامپ در اختیار قرار نداده و صرفاً گفته مادورو باید حرف های ترامپ را نشانه ای بداند و طرح خروج خودش از قدرت را آماده کند.

رسانه های آمریکایی قبلاً گزارش داده اند بر خلاف این اعتماد به نفس مقام های آمریکایی درباره قطعیت سرنگونی دولت ونزوئلا در اظهارنظرهای علنی، آنها در محافل پشت پرده به ضعف مخالفان مادورو واقفند.

به عنوان مثال، مایک پامپئو در نظراتی که خرداد ماه از او افشا شد از وجود تفرقه میان مخالفان ونزوئلا گلایه نموده و به وضعف های آنها اعتراف نموده بود. او در آن جلسه گفته اختلافات میان معارضان تنها چند ماهی است که علنی شده، اما او ز روزی که رئیس سیا شده بود متوجه آن شده و ترامپ در کوشش برای رتق و فتق آن بوده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "آمریکا: بعد از رفتن مادورو به ونزوئلا یاری می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: بعد از رفتن مادورو به ونزوئلا یاری می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید