آخرین شرایط لیگ بسکتبال از زبان طباطبایی

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، با توجه به سوال های متعددی که درباره نحوه برگزاری مسابقات لیگ برتر بسکتبال وجود دارد، رئیس فدراسیون بسکتبال در این مورد توضیحات کاملی را ارائه کرد.

آخرین شرایط لیگ بسکتبال از زبان طباطبایی

رامین طباطبایی در گفت وگو با وبلاگ خنده و شادی، درباره آخرین شرایط فرایند برگزاری مسابقات لیگ برتر بسکتبال باشگاه های ایران، توضیح داد: در حال حاضر 16 تیم برای حضور در لگ اعلام آمادگی کرده اند، اما ممکن است بخاطر شرایطی که وجود دارد یک یا دو تیم کم و زیاد شوند. با این وجود ما سعی می کنیم جلسه هماهنگی برای برگزاری لیگ را هر چه سریع تر برگزار کنیم که برای این کار منتظر هستیم تا مدیران عامل باشگاه ها نظرات خود را درباره آیین نامه لیگ اعلام کنند چرا که ما آیین نامه را در اختیار باشگاها قرار داده ایم.

او اضافه کرد: در مجموع این 16 تیم اعلام آمادگی کرده اند، اما به دلیل اینکه فعلا تکلیف چند تیم تعیین و قطعی نیست، این فرایند را باز گذاشته ام تا تغییرات نهایی صورت بگیرد و ما هم برنامه های خود را طبق زمانبندی هایی که در نظر داریم پیش ببریم.

رئیس فدراسیون بسکتبال ایران، در واکنش به این موضوع که باشگاه ها بخاطر نگرانی از قطعی نبودن برگزاری لیگ فعلا قراردادی را با بازیکنان نبسته اند، توضیح داد: ما زمان آغاز لیگ را 24 مهر ماه اعلام کرده ایم و تا به امروز هم کسی به ما نگفته است که مسابقات را برگزار نکنید. والیبال از شهریور آغاز می کند، فوتبال و فوتسال در حال برگزاری است و ما هم تاریخ آغاز مسابقات را 24 مهر تعیین و برنامه های لیگ اعم از تاریخ برگزاری جلسه قرعه کشی و هماهنگی را هم بر اساس همین تاریخ تدوین کرده ایم. من نمی دانم دیگر چگونه باید بگوییم لیگ را برگزار می کنیم. اینکه مسئله ای پیش بیاید برای کل کشور است و آن موضوع دیگر در دست فدراسیون نیست، چیزی که الان قطعی است برگزاری لیگ از اواخر مهر است.

او درباره آخرین شرایط تیم های پتروشیمی و شهرداری گرگان برای حضور در فصل جدید لیگ نیز توضیح داد: فعلا هیچ گونه تصمیم نهایی مبنی بر حضور یا عدم حضور این دو تیم در لیگ، توسط مدیران عامل آن ها به فدراسیون اعلام نشده است. فدراسیون به دلیل قدمت و محبوبیت این دو باشگاه فعلا شرایطی را فراهم کرده تا به این دو باشگاه تا آخرین لحظه فرصت حضور در لیگ را بدهد. در صورتی که این دو باشگاه محترم مایل به حضور در لیگ نباشند ما لیگ را با همان 16 تیم آغاز خواهیم کرد.

او تاکید کرد: اینکه می گوییم ممکن است یکی دو باشگاه کم شوند بخاطر همین مسائل باشگاه هایی چون شهرداری گرگان و پتروشیمی است که البته این موضوع در دست فدراسیون نیست، فعلا 16 تیم اعلام آمادگی کرده اند و فدراسیون در حال پیش بردن برنامه ها است تا پس از برگزاری قرعه کشی، لیگ را با حضور حداقل 12 یا حداکثر 16 تیم، از تاریخ 24 مهر ماه آغاز کنیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال، درباره تاریخ برگزاری مراسم قرعه کشی لیگ نیز گفت: پس از آنکه هفته آینده نظرات مدیران عامل باشگاه ها درباره آیین نام لیگ را دریافت کنیم، جلسه هماهنگی باشگاه ها را در اسرع وقت برگزار کرده و در همان جلسه هم تاریخ برگزاری مراسم قرعه کشی را نیز به باشگاه ها اعلام می کنیم.

طباطبایی در پایان گفت: در حقیقت فدراسیون مصر است که از همان تاریخ 24 مهر ماه که اعلام کردیم مسابقات را آغاز کند و برنامه های خود را برای این کار تدوین کرده است. همچنین بر روی نحوه برگزاری رقابت ها اعم از متمرکز یا رفت و برگشتی بودن بازی ها نیز کار کرده ایم تا ان شاءالله با کارشناسی هایی که صورت می گیرد همه باشگاه ها را راضی نگه داریم. همه تلاش خود را نیز خواهیم کرد تا با رعایت بهداشت در همه مباحث، لیگ را با کم ترین خطر برای سلامتی جامعه بسکتبال برگزار کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آخرین شرایط لیگ بسکتبال از زبان طباطبایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط لیگ بسکتبال از زبان طباطبایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید