میزان همراهی اصناف در محدودیت های ساعت 18، کرونا همچنان بدون دارو و درمان

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: انتظار ما همراهی اصناف و مردم با اجرای محدودیت های جدید است تا بتوانیم این محدودیت ها را به خوبی اجرایی کنیم و در نهایت بخشی از احتمال خطر انتشار ویروس کرونا در جامعه به واسطه حضور مردم در مراکز خرید، کاهش پیدا کند.

میزان همراهی اصناف در محدودیت های ساعت 18، کرونا همچنان بدون دارو و درمان

دکتر سیما سادات لاری در گفت وگو با وبلاگ خنده و شادی، درباره فرایند نظارت بر اعمال محدودیت های جدید کرونایی یعنی تعطیلی مشاغل غیرضروری از ساعت 18 به بعد هر روز، گفت: نظارت بر اعمال محدودیت ها در تهران بر عهده فرمانداری است. در تهران گروه هایی شامل نیروی انتظامی، نماینده فرماندار، نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت و نماینده تعزیرات برای نظارت بر اعمال محدودیت ها از ساعت 18 تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: در مجموع به نظر می رسد که میزان همکاری مردم و اصناف با این طرح مناسب است. البته در حال حاضر سه روز از اجرای این طرح گذشته و ممکن است بعضی از آن آگاهی کافی نداشته باشند. با این حال، نظارت بر اجرای طرح بر عهده فرمانداری ها و استانداری هاست.

لاری تاکید نمود: انتظار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز، همراهی اصناف و مردم با اجرای این طرح است تا بتوانیم این محدودیت ها را به خوبی اجرایی کنیم تا در نهایت بخشی از احتمال خطر انتشار ویروس کرونا در جامعه به واسطه حضور مردم در مراکز خرید، کاهش پیدا کند.

وی اضافه کرد: در زمینه سایر محدودیت ها نیز باید ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گیری کند و در صورت تصویب در این ستاد، از طرف سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام خواهد شد.

به گفته وی هر نوع محدودیت نیازمند همکاری و همراهی جامعه است و در نهایت این محدودیت ها برای قطع زنجیره انتقال ویروس انجام می گردد.

سخنگوی وزارت بهداشت در پایان اعلام کرد: در حال حاضر بیماری کووید19 هیچ داروی قطعی یا واکسن موثر و تایید شده ای ندارد و تنها راه مقابله با آن، همچنان رعایت فاصله گذاری، استفاده از ماسک و عدم حضور در محل های تجمع است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "میزان همراهی اصناف در محدودیت های ساعت 18، کرونا همچنان بدون دارو و درمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان همراهی اصناف در محدودیت های ساعت 18، کرونا همچنان بدون دارو و درمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید