قلب دوم شما چگونه از بیماری ها خبر می دهد؟

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، وجود هرگونه تغییر ظاهری در ناحیه پاها می تواند از بیماری خاص در بدن خبر دهد.

قلب دوم شما چگونه از بیماری ها خبر می دهد؟

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ خنده و شادی، تغییر در ظاهر یا رنگ پوست پا می تواند نشانه ای از وضع سلامت بدن را بیان کند که در ادامه بعضی از مهمترین علائمی که نشان می دهد در چه وضعیتی هستید، مرور می کنیم .

احساس سرما در پا

اگر انگشت بزرگ پای شما همواره سرد است، دلیل آن کم خونی یا مشکل دستگاه گردش خون خواهد بود که معمولا با سیگار کشیدن، فشارخون بالا یا بیماری های قلبی مرتبط است .

تخریب سیستم عصبی به دلیل ابتلا به دیابت هم می تواند عامل سرد بودن پاها باشد؛ از دیگر علل محتمل برای این عارضه می توان به کم کاری تیروئید اشاره نمود .

درد شدید در ناحیه کف پا

اگر در ناحیه کف پا بعد از طی مدت طولانی احساس درد دارید، این موضوع می تواند به نوع کفش شما بستگی داشته باشد؛ معمولا 80 درصد خانم ها به دلیل نوع کفش دچار پادرد می شوند اما همواره این پادرد ناشی از نوع کفش هم نیست و گاهی مسائل استخوانی یا استرس عامل آن می گردد .

یک دلیل محتمل برای علت درد در ناحیه کف پا انجام ورزش های سنگین مانند بسکتبال یا پیاده روی طولانی مدت است، البته ضعف استخوانی هم این عارضه را تشدید می نماید .

تغییر در رنگ پوست انگشتان پا

بیماری رینود می تواند عامل تغییر رنگ پوست انگشت پا به سفید، آبی یا قرمز گردد و دلیل این تغییر رنگ هم باریک شدن ناگهانی شریان ها یا اسپاسم است .

استرس یا تغییرات دمایی معمولا چنین تغییراتی را ایجاد می نمایند البته بیماری رینود می تواند به دلیل آرتریت یا مسائل تیروئیدی هم باشد .

درد پاشنه

شایع ترین علت درد در ناحیه پاشنه، التهاب است که به دلیل اتصال این ناحیه به ربات طولانی در ناحیه پا بسیار آزاردهنده می گردد؛ افراد دچار این عارضه درد را بعد از بیدار شدن از خواب شدیدتر احساس می نمایند البته آرتروز، ورزش بیش از حد و کفش نامناسب هم عامل درد در ناحیه پاشنه است .

خارش پا

خارش پا معمولا برای ورزشکاران اتفاق می افتد و عامل آن هم عفونت های قارچی است البته واکنش به محصولات مراقبت های پوستی هم می تواند چنین عارضه ای را ایجاد کند همچنین قرمزی یا خشکی پوست را هم به دنبال دارد .

اگر پوست در ناحیه خارش ضخیم یا دچار جوش شده باشد، می تواند عامل بیماری پسوریازیس باشد یا آنکه دستگاه ایمنی نسبت به شرایط محیطی واکنش نشان دهد .

اسپاسم پا

درد ناگهانی و شدید در ناحیه پا ناشی از اسپاسم عضلانی است که ممکن است چند دقیقه هم طول بکشد؛ خستگی بیش از حد ناشی از گردش خون ضعیف، کم آبی، عدم تعادل مواد معدنی یا کمبود ویتامین Dمی تواند عامل این عارضه باشد .

تغییرات هورمونی در خانم های باردار و ناهنجاری های تیروئیدی هم نقش مهمی در این عارضه ایفا می نماید .

منبع:باشگاه وبلاگ خنده و شادی

،

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "قلب دوم شما چگونه از بیماری ها خبر می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلب دوم شما چگونه از بیماری ها خبر می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید