عربستان سعودی: ایران با آژانس اتمی همکاری کند

نماینده عربستان سعودی در جلسه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی خواهان همکاری ایران با این نهاد بین المللی شد.

عربستان سعودی: ایران با آژانس اتمی همکاری کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک دیپلمات ارشد عربستان سعودی پنجشنبه خواهان همکاری تهران با آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد برنامه هسته ای ایران شده است.

عبدالله بن خالد بن سلطان عبدالعزیز، سفیر عربستان سعودی در اتریش و نماینده دائم این کشور در سازمان ملل و سازمان های بین المللی پنجشنبه در جریان نشست ویژه شورای حکام آژانس با موضوع اجرای توافقات پادمانی و پروتکل الحاقی در ایران بر حمایت کشورش از ارزیابی های آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد ایران تأکید کرد.

نماینده عربستان سعودی در بیانیه خود ایران را به فریبکاری و مخفی کردن بخش های حساس برنامه هسته ای خود متهم کرد و ادعا کرد که تهران به دنبال دستیابی به سلاح های هسته ای است.

وی در بخش دیگری از بیانیه خود به ممانعت ایران از بازدید یک بارزس آژانس بین المللی انرژی اتمی از تأسیسات نطنز اشاره نمود و از بازگشت این بازرس به وین ابراز خرسندی کرد.

در بیانیه ای که روی وب سایت خبرگزاری رسمی عربستان قرار گرفته آمده عبدالله بر ضرورت همکاری ایران و بدون تأخیر ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی و ارائه اطلاعات لازم تأکید نموده است. او از آژانس هم خواسته تدابیر راستی آزمایی و نظارتی را در ایران تشدید کند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "عربستان سعودی: ایران با آژانس اتمی همکاری کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان سعودی: ایران با آژانس اتمی همکاری کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید