رونمایی محدود از ارز دیجیتال فیس بوک از سال آینده میلادی

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، ارز دیجیتال لیبرای فیس بوک یکی از ارزهای حساسیت برانگیز است که گفته می گردد رونمایی از آن به شکلی محدود از ابتدای سال آینده میلادی انجام می گردد.

رونمایی محدود از ارز دیجیتال فیس بوک از سال آینده میلادی

به گزارش گروه مالی وبلاگ خنده و شادی به نقل از انگجت، ارز دیجیتال جنجالی فیس بوک موسوم به لیبرا که موجب مخالفت های گسترده جهانی شده و نگرانی های زیادی را به وجود آورده در اوایل ژانویه سال 2021 عرضه می گردد.

قرار است این ارز دیجیتال که بر مبنای فناوری بلاک چین ابداع شده نقل و انتقال پول به وسیله برنامه هایی مانند فیس بوک، واتس اپ و اینستگرام را نیز ممکن کند و لذا چنین ارز دیجیتالی می تواند به طور بالقوه میلیاردها دلار کاربر داشته باشد. لیبرا با استفاده از یک ارز دیجیتال باثبات متشکل از پول های ملی همچون یورو، ین، پوند و دلار پشتیبانی خواهد شد.

تفاوت لیبرا با سایر ارزهای دیجیتالی در این است که معاملات با یک سیستم بنام اثبات سهام مورد تأیید قرار می گیرد. بر مبنای این سیستم، معامله ها توسط افرادی که سهام یا مالکیت ارز داشته اند، مجاز شناخته خواهد شد. هزینه های معاملاتی لیبرا باعث می گردد تا کاربران سود زیادتری ببرند و انجمن لیبرا نیز این قول را داده تا ارزش ارز را کنترل کرده و به اندازه سایر ارزهای رمز پایه نوسانات نداشته باشند. البته اصلاً معین نیست که چه راهکار هایی را برای چنین کاری در نظر گرفته اند، اما ثبات ارزش در برابر عدم قطعیت، مزیت بزرگی خواهد داشت.

فیس بوک همزمان با رونمایی از لیبرا کیف پول اختصاصی آن موسوم به نووی را نیز عرضه می نماید که دسترسی به آن به وسیله یک اپلیکیشن ممکن خواهد بود. از این برنامه می توان برای نقل و انتقال توکن های ارز لیبرا استفاده کرد. مدیریت لیبرا در آینده با استفاده از پیغام رسان فیس بوک و واتس اپ نیز امکان پذیر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رونمایی محدود از ارز دیجیتال فیس بوک از سال آینده میلادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی محدود از ارز دیجیتال فیس بوک از سال آینده میلادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید