رئیس مجلس کویت: خبری از انحلال مجلس نیست

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، رئیس مجلس (مجلس الامة) کویت تاکید نمود: در پی دو استیضاحی که به تازگی درخواست شده، هیچ طرحی برای انحلال مجلس این کشور وجود ندارد و تصمیم گیری در این زمینه برعهده امیر کویت است.

رئیس مجلس کویت: خبری از انحلال مجلس نیست

به نوشته روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم، مرزوق علی الغانم، رئیس مجلس کویت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استیضاح حقی اصیل و درج شده در قانون اساسی برای نمایندگان است و وزرا باید به آن پاسخ داده و آن را رد نمایند.

الغانم گفت: انحلال مجلس تنها در اختیار صباح احمد جابر الصباح، امیر کویت است و ما تنها با او دیدار و در این رابطه گفت وگو می کنیم و باید تاکید کنم همه چیز خوب است.

رئیس مجلس کویت تاکید نمود: استیضاح ها در چارچوب قانون اساسی ارائه شدند و طبق همین چارچوب نیز به آنها پاسخ داده خواهد شد زیرا حقی است که در قانون اساسی آمده برای نمایندگان در نظر گرفته شده است و وزرا باید به آن پاسخ دهند، در ادامه تصمیم گیری درباره این استیضاح ها به تمام نمایندگان مجلس باز می شود.

وی در ادامه گفت: آیا این تنها باری است که پس از طرح درخواست هایی برای استیضاح، شایعه هایی درباره انحلال مجلس پیش از تشکیل آن می شنویم؟ شایعه های انحلال مجلس و دیگر مسائل هرگز نتیجه ای نخواهند داشت. این مساله تکراری بوده و به مجلس فعلی محدود نیست.

الغانم در ادامه از نمایندگان مجلس کویت خواست به دلیل وجود چالش هایی که مهم ترین آنها برآوردن خواسته های مردم است، کوشش هایشان را بیشتر نمایند به ویژه که مجلس در دوره آخر خود است و مردم شایسته کوشش بیشتری هستند.

محمد هایف از نمایندگان مجلس کویت هفته گذشته خواهان استیضاح وزیر دارایی این کشور شده بود. روز یکشنبه نیز عمر الطبطبائی دیگر نماینده این مجلس استیضاح جنان بوشهری، وزیر کار و مسکن کویت را خواهان شد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "رئیس مجلس کویت: خبری از انحلال مجلس نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس مجلس کویت: خبری از انحلال مجلس نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید