تدوین پیش نویس قانون سلاح های کشتار جمعی سعودی توسط قانون گذاران آمریکایی

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، شماری از قانون گذاران آمریکایی به دنبال ارائه پیش نویس قانونی هستند که مانع ازدست یابی عربستان سعودی به تسلیحات کشتار جمعی از جمله سلاح هسته ای است.

تدوین پیش نویس قانون سلاح های کشتار جمعی سعودی توسط قانون گذاران آمریکایی

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ خنده و شادی، گروهی از قانون گذاران آمریکایی پیش نویس قانونی را آماده نموده اند که به دنبال ممانعت از امکان دست یابی رژیم سعودی به سلاح هسته ای است.

روزنامه انگلیسی میدل ایست آی نوشت که پیش نویس قانون مذکور که عنوان قانون سلاح های کشتار جمعی سعودی نام دارد، درصدد است راه را برای دستیابی ریاض به تکنولوژی های حساسی که زمینه را برای رسیدن به سلاح هسته ای تسهیل می نمایند، بندد.

ادوارد مارکی و جفری میرکلی دو نفر از اعضای مجلس سنای آمریکا این پیش نویس را به این مجلس ارائه نموده و در مجلس نمایندگان نیز دو نماینده به نام های تد لیو و خواکین کاسترو نیز این پیش نویس را به مجلس نمایندگان ارائه نموده اند.

میرکلی در بیانیه ای که قرائت نموده، گفت: وجود سلاح های هسته ای در دستان تروریست ها و رژیم های سرکش از خطرناک ترین تهدیدها برای امنیت مردم آمریکا و متحدان ما در همه دنیاست.

او همچنین گفت که اگر عربستان سعودی به دنبال برهم زدن نظم جهانی در منع اشاعه تسلیحات و دست یابی به آن ها به یاری چین یا هر شخص دیگری است، ایالات متحده آمریکا باید به آن پاسخ دهد.

پیش نویس قانون مذکور از عربستان سعودی می خواهد در کوشش برای ساخت موشک بالستیک و برنامه هسته ای غیر نظامی خود شفاف تر باشد و در صورت در پیش دریافت چنین برنامه ای دولت بایدن باید آنالیز و تعیین کند که چه شخص یا کشور این فناوری را به ریاض منتقل خواهد نمود.

تابستان سال گذشته روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال فاش کرد که سایت دیگری در شمال غرب عربستان وجود دارد که از آن برای استخراج کیک زرد هسته ای از اورانیوم خام استفاده می گردد که گامی دیگر از سوی ریاض برای فراوری سوخت هسته ای است که می تواند سعودی ها را در راستا توسعه سلاح هسته ای قرار دهد.

یک ماه بعد روزنامه گاردین انگلیس در گزارشی محرمانه از فعالیت دانشمندان زمین شناسی چین در عربستان سعودی پرده برداشت که بر اساس آن، عربستان سعودی احتمالاً دارای ذخایر سنگ معدنی کافی برای هموار کردن راستا فراوری داخلی سوخت هسته ای است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تدوین پیش نویس قانون سلاح های کشتار جمعی سعودی توسط قانون گذاران آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین پیش نویس قانون سلاح های کشتار جمعی سعودی توسط قانون گذاران آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید