تحولات مصر پس از مرگ پسر مرسی، یک نفر دیگر درگذشت

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، فارس نوشت: یکی از مخالفان دولت عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر ساعات اولیه صبح امروز در زندان طره جان باخت.

تحولات مصر پس از مرگ پسر مرسی، یک نفر دیگر درگذشت

آدینه محمد حسن از مخالفان السیسی صبح امروز آدینه پس از یورش نیروهای امنیتی مصر به سلول وی در زندان طره دچار حمله قلبی شده و جان باخت.

احمد العطار پژوهشگر کمیته هماهنگی برای حقوق و آزادی مصر گفت که افسران مرکز بازپرسی زندان به همراه افسران امنیت ملی و نیروهای پلیس که به سلاح و گاز اشک آور مسلح بودند به طور ناگهانی به سلول های زندان یورش آوردند که به دنبال آن آدینه محمد حسن دچار حمله شدید قلبی شد و به دلیل عدم درمان، جان خود را از دست داد.

طبق گزارش وبگاه عربی 21، حسن از بیش از پنج سال گذشته در ارتباط با پرونده کتائب حلوان در زندان بسر می برد و در چند پرونده دیگر نیز با اتهاماتی روبرو بود و مسئولان اداره زندان با وجود اینکه وی از ناراحتی قلبی رنج می برد، اعتنایی به درمان او نداشتند.

العطار همچنین گفت که زندانیان زندان طره با بازرسی های ناگهانی و نقض مکرر حقوق زندانیان، ممنوعیت دریافت داروهای ضروری و بدرفتاری زندانبانان روبرو هستند.

دفن پسر مُرسی در جوار پدرش

خانواده محمد مُرسی رئیس جمهور سابق مصر پیکر عبدالله پسرش را در میان تدابیر امنیتی در جوار قبر پدرش واقع در شرق قاهره دفن کردند.

عبدالمنعم عبدالمقصود وکیل حقوقی خانواده مرسی در این باره گفت که مسئولان مصر به اسامه پسر مرسی که در زندان بسر می برد، اجازه حضور در مراسم دفن برادرش را دادند.

هنوز نتایج کالبدشکافی جسد عبدالله و تحقیقات صورت گرفته درباره مرگ او اعلام نشده است.

رسانه های روز پنجشنبه (دیروز) گزارش دادند که عبدالله در حین رانندگی در خودروی خود دچار سکته قلبی شده و پس از انتقال به بیمارستان جان باخته است.

در همین ارتباط محمد سودان از رهبران گروه اخوان المسلمین گفت: ما ایمان داریم که مرگ سرنوشت هر انسانی است اما عبدالله جوان بود و سکته قلبی او در این سن امری مشکوک است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "تحولات مصر پس از مرگ پسر مرسی، یک نفر دیگر درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحولات مصر پس از مرگ پسر مرسی، یک نفر دیگر درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید