تأکید ایران و بلژیک بر تداوم کار کمیته قانون اساسی سوریه بدون مداخله خارجی

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، دیپلمات های ایران و بلژیک بر تداوم کار کمیته قانون اساسی سوریه بدون مداخله خارجی و ضرورت انتها بخشیدن به بحران یمن به وسیله گفتگوی سیاسی تأکید کردند.

تأکید ایران و بلژیک بر تداوم کار کمیته قانون اساسی سوریه بدون مداخله خارجی

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ خنده و شادی، اکسل کنس دبیرکل امور چندجانبه وزارت امور خارجه بلژیک که به تهران سفر نموده، عصر امروز (چهارشنبه) 22 آبان ماه 1398 با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن ملاقات و گفتگو کرد.

در این ملاقات 2 طرف تحولات سوریه از جمله آخرین شرایط شمال شرق فرات، منطقه کاهش تنش ادلب، فرایند کار کمیته قانون اساسی سوریه، موضوع آوارگان و بازسازی سوریه را مورد بحث و گفتگو قرار دادند.

طرفین با مثبت ارزیابی کردن آغاز به کار کمیته قانون اساسی سوریه و نقش بی بدیل فرایند آستانه در این خصوص، خواهان تداوم کار کمیته قانون اساسی بدون مداخله خارجی شدند و بر ضرورت معین آینده سوریه توسط مردم این کشور تاکید نمودند.

همچنین در این ملاقات درباره آخرین تحولات یمن و ضرورت سرانجام بخشیدن به بحران یمن به وسیله گفتگوی سیاسی نیز مشورت و رایزنی به عمل آمد.

به گزارش فارس، دبیرکل امور چندجانبه وزارت امور خارجه بلژیک همچنین امروز با غلامحسین دهقانی معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت خارجه ایران ملاقات و گفتگو کرد. در این ملاقات معاون وزارت خارجه ایران، ضمن انتقاد از گزارش های دبیرخانه سازمان ملل در مورد اجرای قطعنامه 2231 شورا که بی توجه به نقض های مکرر برجام و قطعنامه توسط آمریکاست، بر اهمیت نقش اعضای دیگر شورا در مخالفت با یکجانبه گرایی و سوء استفاده ابزاری آمریکا از ارکان سازمان ملل تاکید نمود. (اینجا بخوانید)

بلژیک در حال حاضر عضو غیردائم شورای امنیت سازمان ملل است.

اکسل کنس دیروز نیز با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران ملاقات نموده بود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تأکید ایران و بلژیک بر تداوم کار کمیته قانون اساسی سوریه بدون مداخله خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید ایران و بلژیک بر تداوم کار کمیته قانون اساسی سوریه بدون مداخله خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید