آماده سازی فضانوردان برای مأموریت دراگون

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، داگلاس هورلی(Douglas Hurley) و رابرت بنکن(Robert Behnken) نخستین سرنشینان سفینه فضایی دراگون، تمرین های مختلف برای به دست آوردن آمادگی های لازم جهت سفر با این ناو را در هاثورن(Hawthorne) کالیفرنیا ادامه می دهند.

آماده سازی فضانوردان برای مأموریت دراگون

به گزارش وبلاگ خنده و شادی؛ آنها روز گذشته روش پوشیدن لباس فضایی مخصوص این سفینه را با کارشناسان شرکت اسپیس ایکس(SpaceX) تمرین کردند. خدمه دراگون سرنشین دار در این مرحله نه فقط پوشیدن لباس بلکه یک شبیه سازی از مراحل شمارش معکوس پرتاب و چند سناریوی فرار اضطراری از سفینه را انجام دادند.

یکی از کارشناسان اسپیس ایکس گفت: این تمرین به گروه ما امکان می دهد تا کلیه اقدامات و رویه هایی را که در روز پرتاب انجام خواهد شد را پیش بینی و در صورت وجود کاستی، نسبت به برطرف آن اقدام کنیم تا در زمان پرتاب با مسئله ای روبرو نشویم.

فضانوردان همچنین با استفاده از همین تجهیزات، نشتی احتمالی لباس فضایی را که در زمان پرتاب و رسیدن به ایستگاه فضایی بین المللی از آنها استفاده می نمایند، آزمودند.

لازم به یادآوری است که زمان پرتاب دراگون سرنشین دار هنوز بطور دقیق معین نیست و برنامه این ماموریت در حال حاضر در مرحله برنامه ریزی است. اسپیس ایکس اعلام نموده که همه تاریخ های احتمالی به شمار می روند و اظهارات بعضی از رسانه ها در خصوص تغییر تاریخ پرتاب سندیت ندارد. آنها توصیه می نمایند رسانه ها به اظهارات رسمی پایبند باشند.

انجام این ماموریت برای ژانویه - مارس 2020 پیش بینی شده اما امکان دارد در دسامبر سال جاری صورت گیرد.

طی گزارشی در 30 ژوئیه آمده بود که مدیر سازمان فضایی آمریکا، ناسا به کلیه زیرمجموعه های این سازمان از جمله مدیریت بخش سرنشین دار دستور داده تا زمان ایجاد واحد مدیریت جدید، تاریخ پروازهای سفینه های بخش خصوصی را مورد مطالعه قرار دهند.

پس از انتها یافتن تحقیقات درباره حادثه ماه آوریل موشک نجات در شرایط اضطراری دراگون سرنشین دار و دست یافتن به نتیجه قطعی، همچنین انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از حادثه ای مشابه، رسانه های مختلف چند بار تاریخ های بعدی آزمایش و پرواز این سفینه برای سفر هورلی و بنکن اعلام نموده بودند.

در ماه آوریل انفجار غیرمنتظره حین آزمایش موتور موشک نجات دراگون رخ داد که نتیجه یک اخلال در سوپاپ اکسید نماینده مایع بود. در مرحله بعدی، مهندسان اسپیس ایکس مسیرهای ورود احتمالی سوخت مایع به سیستم فشار در سیستم فرار را مسدود و دریچه ها و سوپاپ هایی را جایگزین کردند تا خطر را تا حد ممکن کاهش دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آماده سازی فضانوردان برای مأموریت دراگون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده سازی فضانوردان برای مأموریت دراگون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید