همه هواپیماهایی که در جهان ناپدید شدند

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، خبرنگاران: با رسیدن به چهارمین روز جستجوی هواپیمای ناپدید شده مالزی حالا 10 ماهواره چین هم به کمک کسانی آمده اند که به دنبال حل این معما هستند.

همه هواپیماهایی که در جهان ناپدید شدند

به گزارش گروه رسانه های دیگر وبلاگ خنده و شادی،نه خبری از پیغام اضطراری و ارسال امواج جعبه سیاه هواپیما هست و نه قطعه ای از هواپیما در دریا و خشکی پیدا شده است. هواپیمای ناپدید شده شرکت هواپیمایی مالزی، از کوالالامپور پایتخت این کشور راهی پکن بود، یک دقیقه بعد از ورود به آسمان ویتنام ناپدید شد. هر چند در دنیای امروز این ماجرا خیلی عجیب و غریب به نظر می رسد اما برای اولین بار در تاریخ نیست که هواپیمایی در دنیا ناپدید شده است.

ناپدید شدن در تلاش برای رکورد شکنی

آملیا ارهارت،نخستین زنی است که پرواز تک نفره را در عرض اقیانوس اطلس انجام داد اما هیچ کس هنوز هم نمی داند در جریان یک رکوردشکنی چه بر سر هواپیمای او آمد. ارهارت در پروازی برفراز اقیانوس آرام در سال 1937 در نزدیکی جزیره هاولند ناپدید شد و تاکنون فرضیه های مختلفی درباره علت مرگ او مطرح شده است. هیچ وقت اثری از هواپیمای لاکهید مدل 10 الکترای او پیدا نشد. بعضی می گویند هواپیمای او به خاطر تمام شدن سوخت در اقیانوس سقوط کرده است. بعضی های دیگر اعتقاد دارند که او در جزیره ای دور افتاده فرود اضطراری کرده و در همان جزیره آن قدر باقی مانده تا جانش را از دست داده است. حتی گروهی ژاپنی ها را مقصر می دانند که او را به عنوان جاسوس آمریکا بازداشت کرده و سر به نیستش کرده اند.

پرواز شماره 19

در 5 دسامبر 1945 5 بمب افکن نیروی دریایی آمریکا از پایگاهی در فلوریدا در یک ماموریت آزمایشی به پرواز درآمدند اما با ناپدید شدن این هواپیماهای غول پیکر هیچ وقت به صورت کامل معمای این ماجرا حل نشد. 5 بمب افکن و 14 سرنشین آن ناپدید شدند و حتی هواپیمای امدادی که با 13 سرنشین هم در جستجوی آنها بود گم شد! این پرونده یکی از مهمترین ماجراها برای کسانی است که به وجود مثلث برمودا اعتقاد دارند. بعضی می گویند هواپیماها در هوا منفجر شده است هیچ وقت اما بقایایی از سرنشین های هواپیما پیدا نشد. نیروی دریایی آمریکا انتها در تحقیقات خود علت ناپدید شدن را نامشخص اعلام نمود.

هواپیمایی که به آرژانتین نرسید

در 2 آگوست سال 1947 هواپیمای خطوط آمریکای جنوبی از شیلی به مقصد بوینس آیرس در هوایی طوفانی و برفی به پرواز درآمد اما مدتی بعد ناپدید شد. حدود 50 سال کسی هیچ اثری از هواپیما و 11 سرنشین آن پیدا نکرد. در ژانویه سال 2000 انتها کوهنوردان در منطقه کوهستانی مرز شیلی و آرژانتین تکه هایی از هواپیما را پیدا کردند. از جنازه ها و آثار آن اما خبری نشد.

معمای پرواز 739

این پرواز که توسط ارتش آمریکا چارتر شده بود به صورت معمول نظامیان آمریکا را به ویتنام می رساند اما روز 16 مارس سال 1962 پس از پرواز به دنبال سوخت گیری در گوآم ناپدید شد. با پیدا نشدن هیچ اثری از هواپیما در نهایت نتیجه گرفته شد همه 107 مسافر این پرواز کشته شده اند. با وجود 8 روز جستجوی دریایی و هوایی در اقیانوس آرام هیچ اثری از هواپیما و مسافرهایش پیدا نشد. سازمان هوا و فضای آمریکا می گوید احتمالاً این هواپیما در هوا منفجر شده است اما هیچ سندی برای این مسئله پیدا نشد.

هواپیمایی که پودر شد

پرواز خطوط هواپیمایی TWA که از نیویورک به مقصد پاریس به پرواز در آمده بود در سال 1996 ناگهان بدون مخابره هیچ پیغام اضطراری از صفحه رادار محو شد. چند روز بعد تکه های هواپیما روی دریا پیدا شد و چند شاهد از انفجار مهیبی در هوا خبر دادند. شدن انفجار به حدی بود که بعضی می گفتند هواپیما با موشک ساقط شده است اما در نهایت پس از 4 سال تحقیقات به علت مشکل بعضی منفجر شده است. 230 مسافر این هواپیما کشته شدند.

همه به سقوط فکر می کنند

ناپدید شدن هواپیمای خطوط هوایی مالزی همه را به یاد پرواز خطوط هوایی فرانسه در سال 2009 می اندازد. در اول ژوئن این هواپیما به همراه 228 مسافر ناپدید شد. روز بعد خاکستر هواپیما در روی اقیانوس پیدا شد اما 2 سال طول کشید تا جعبه سیاه آن پیدا شود. سه سال تحقیقات در این رابطه طول کشید تا انتها هم خطای انسانی و هم مسائل فنی به عنوان علت حادثه اعلام شد.

منبع:مهر

وبلاگ خنده و شادی: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می شود.

منبع: تسنیم

به "همه هواپیماهایی که در جهان ناپدید شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه هواپیماهایی که در جهان ناپدید شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید