7 روش برای داشتن یک پرواز دوستدار محیط زیست

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، سفر با هواپیما از جنبه های مختلف تاثیرات منفی زیادی بر محیط زیست دارد. با این راهکارها این تاثیرات منفی را کاهش دهید.

7 روش برای داشتن یک پرواز دوستدار محیط زیست

همه ما می دانیم که سفر کردن تاثیرات زیادی در محیط زیست دارد و بیشتر این تاثیرات منفی، ناشی از حمل و نقل و رفت و آمد است. با وجود این، روش هایی وجود دارد که با کمک آن می توانیم تاثیر خود را بر محیط زیست کاهش دهیم و این روش ها با بلیط هواپیما و سفر هوایی شروع می شود. ایرلانی هایی مثل جت بلو و ویرجین آتلانتیک وارد عمل شده اند و از سوخت های دوستدار طبیعت بیشتر استفاده می کنند؛ در حالی که ایرلاین یونایتد در حال امتحان کردن برنامه های بازیافت و همین طور استفاده از وسایل قابل بازیافت است.

برای مسافرانی هم که دوست دارند سفر کنند؛ ولی در عین حال نگران تاثیرات منفی سفر خود بر محیط زیست هستند، روش هایی راحت وجود دارد که با کمک آن می توانند تاثیرات منفی خود را در طول پرواز، کاهش دهند. این هفت نکته به شما کمک می کند که سفری دوستدار طبیعت داشته باشید.

قبلا هم در وبلاگ خنده و شادی روش های متعددی را در مورد سفر دوستدار محیط زیست معرفی کرده ایم.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما از ایرلاین های داخلی یا خارجی را دارید، می توانید از طریق موتور جستجوی پرواز وبلاگ خنده و شادی بلیط ارزان هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده های معتبر تهیه کنید. استفاده از وبلاگ خنده و شادی باعث می شود تا نیازی نباشد برای پیدا کردن بهترین قیمت پروازهای داخلی یا خارجی، چندین سایت را بررسی کنید و آخرین قیمت ها را از آژانس های سرشناس یکجا مشاهده کنید.

1. استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی

برای رفت و آمد بین فرودگاه و مقصد و مبدا خود از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. البته این گزینه ممکن است برای همه قابل اجرا نباشد؛ ولی اگر این فرصت وجود دارد، برای رفتن به فرودگاه و برگشت از فرودگاه به مقصد مورد نظر خود از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید و به این ترتیب اندازه تولید کربن را کاهش دهید. اگر در یک محله کلان شهری زندگی می کنید، این احتمال بسیار زیاد است که بتوانید با وسایل حمل و نقل عمومی مثلا اتوبوس یا مترو خودتان را به فرودگاه برسانید.

2. چاپ نکردن کارت پرواز

با وجود گوشی های هوشمند که همه جا همراه مان می بریم، دیگر نیازی به چاپ کردن کارت پرواز نیست. اپلیکیشن موبایل ایرلاین ها این امکان را برایتان فراهم می کنند تا بدون در اختیار داشتن نسخه چاپی کارت پرواز، هر جا که به کارت پرواز نیاز است از گوشی خود استفاده کنید. اگر عادت دارید که در خانه کارت پرواز را چاپ کنید، با چاپ نکردن آن نه تنها ضایعات را کاهش می دهید؛ بلکه در مصرف کاغذ و جوهر هم صرفه جویی می کنید.

3. استفاده از ظروف چندبارمصرف برای لوازم بهداشتی

ظرف های چندبارمصرف برای همراه بردن لوازم بهداشتی تهیه کنید. گرچه ممکن است راحت تر باشد که که شامپو، لوسیون، نرم کننده و سایر لوازم بهداشتی مورد نظرتان را در بسته بندی های کوچک مسافرتی تهیه کنید؛ ولی پلاستیک های کوچک ضایعات زیادی تولید می کنند. حتی در بعضی از نقاط دنیا استفاده از بطری های یک بارمصرف برای لوازم بهداشتی هتل ممنوع شده است. ظرف های شیشه ای یا پلاستیکی چندبارمصرف مخصوص برای سفر وجود دارد که آن ها را می توانید در خانه پر کنید. این روش، روش بسیار خوبی برای کاهش مصرف پلاستیک های یک بارمصرف است. علاوه بر این، با این روش می توانید از لوازم بهداشتی از برندهای محبوب خودتان استفاده کنید.

4. همراه داشتن قمقمه

بطری های پلاستیکی آب، هر سال حجم زیادی از ضایعات پلاستیکی دنیا را به خود اختصاص می دهند. برای این مشکل یک راهکار ساده وجود دارد و این راهکار، استفاده از بطری های آب چندبارمصرف و قابل پر کردن مجدد یا انواع قمقمه است. اخیرا سان فرانسیسکو فروش بطری های آب پلاستیکی یک بارمصرف را در فرودگاه بین المللی سان فرانسیسکو ممنوع کرده است. در این فرودگاه چندین ایستگاه برای پر کردن بطری و قمقمه در نظر گرفته شده است. این روزها در بیشتر فرودگاه های بزرگ دنیا این امکان وجود دارد که بطری های خود را پر کنید. همراه داشتن یک قمقمه که آن را می توانید در این ایستگاه های مخصوص پر کنید، نه تنها باعث کاهش مصرف پلاستیک می شود، بلکه در هزینه های سفر شما هم صرفه جویی می کند.

5. همراه داشتن مواد غذایی

برای پرواز، مواد غذایی و اسنک خود را همراه داشته باشید. اگر قصد دارید در طول پرواز خوراکی و میان وعده ای بخورید، از قبل در مورد همراه بردن آن برنامه ریزی کنید و آن را در ظرف های چندبارمصرف بریزید و همراه داشته باشید. با این کار نه تنها از خوردن اسنک محبوب و به انتخاب خود لذت می برید، بلکه قدم موثری در کاهش مصرف پلاستیک برمی دارید؛ پلاستیک هایی که برای بسته بندی ساندویچ ها و مواد غذایی مصرف می شود. همراه داشتن غذای خودتان یک مزیت دیگر هم دارد و آن مزیت این است که غذایی سالم تر از آن چیزی همراهتان دارید که ممکن است بتوانید در طول سفر خریداری کنید.

6. استفاده از وسایل و ظروف چندبارمصرف

این روزها بسکمک از ایرلاین ها و کل صنعت سفر به طور کلی در تلاش هستند تا جایی که می توانند برنامه هایی برای کاهش اندازه مصرف و کاهش آیتم های پلاستیکی را در خدمات خود انجام دهند. ولی باز هم بسکمک از آیتم هایی که در بسته بندی های سرو غذا به مهمانان داده می شود پلاستیکی است. خودتان وسایل چندبار مصرف غیرپلاستیکی تهیه کنید که معمولا وزن کمی دارند. با داشتن این وسایل، از انواع پلاستیکی آن که در هواپیما به مهمانان داده می شود، استفاده نمی کنید. این وسیله ها نه تنها باعث می شوند که در هواپیما از ظروف پلاستیکی استفاده نکنید بلکه در مقصد سفر هم به کارتان می آیند و تاثیر قابل توجهی در کاهش مصرف پلاستیک دارند.

7. زباله های داخل پرواز را بازیافت کنید

اگر با هواپیما سفر می کنید، بسته بندی هایی برای لوازم و وسایل ضروری به شما داده می شود که در بسکمک از آن ها از مواد پلاستیکی استفاده شده است. بعد از استفاده از این لوازم، بسته بندی های آن ها را نگه دارید تا به دست سرویس های بازیافت برسانید. به این ترتیب تاثیر منفی خود را بر محیط زیست کاهش می دهید.

سخن آخر

در حالی که همه ما باید به عواقب طولانی مدت سفرهایمان روی زمین و محیط زیست فکر کنیم؛ ولی با برداشتن قدم های کوچک می توانیم تاثیرات خود را کمتر کنیم. علاوه بر طول پرواز، می توانید در تمام طول سفر خود، روش هایی به کار بگیرید که سفری دوستدار محیط زیست داشته باشید.

برای مقایسه قیمت بلیط هواپیما، می توانید به بخش جستجوی پرواز وبلاگ خنده و شادی رفته و مناسب ترین بلیط هواپیما خود را با کمترین هزینه از فروشنده های معتبر بلیط تهیه کنید.

منبع: کجارو / thepointsguy.com

به "7 روش برای داشتن یک پرواز دوستدار محیط زیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 روش برای داشتن یک پرواز دوستدار محیط زیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید