14 ماه بی پولی فدراسیون فوتبال برای پرداخت پاداش 22 میلیونی!

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، حدود 14 ماه از قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان در آسیا گذشته اما فدراسیون فوتبال هنوز پاداش 22 میلیون دختران فوتسالیست را پرداخت نکرده است.

14 ماه بی پولی فدراسیون فوتبال برای پرداخت پاداش 22 میلیونی!

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، تیم ملی فوتسال بانوان ایران 22 اردیبهشت ماه سال 1397 برای دومین دوره پیاپی به مقام قهرمانی آسیا رسید. پس از این قهرمانی قرار شد از طرف وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال مبلغ 22 میلیون تومان به آنها پاداش داده گردد اما نزدیک 14 ماه از این قهرمانی می گذرد و هنوز پاداش پرداخت نشده است. این در حالی است که سوم دی ماه 1397، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص پاداش تیم ملی فوتسال بانوان گفت: ما به دختران فوتسالیست بدهکار هستیم و به دنبال این هستیم که هر چه زودتر جوایز آن ها را بدهیم.

در این 14 ماه، اعضای تیم ملی فوتسال بارها از فدراسیون خواهان پرداخت پاداش خود شدند. فاطمه اعتدادی، ملی پوش ایران در این مورد به وبلاگ خنده و شادی گفت: هر بار که به خانم صوفی زاده (نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال) و آقای تاج (رئیس فدراسیون فوتبال) در این مورد گفتیم، آخرین حرفشان این بود که هم مبلغ دلاری و هم مبلغ ریالی که قرار بود به ما بدهند تصویب شده و تا خاتمه سال 97 پرداخت می گردد. این اتفاق نیفتاد و اکنون هم با گذشت بیش از سه ماه از سال 1398 خبری از پاداش بانوان نیست.

موضوع پاداش ها حتی اردوی تیم ملی را هم تحت تأثیر قرار داد و بعضی از ملی پوشان دعوتی به خاطر اعتراض به پرداخت نشدن پاداش خود حاضر به شرکت در اردوی تیم ملی نشدند.

فدراسیون فوتبال که اکنون ادعای بی پولی می نماید در مدت چند ماه اخیر ضمن پرداخت نجومی به تیم ملی فوتبال مردان در جام ملت ها و پرداخت کامل قرارداد کی روش، سرمربی سابق تیم ملی با مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی قراردادی با مبلغ سالانه یک میلیون و 300 هزار دلار بسته و قطعاً درصدی از این مبلغ در ابتدای کار پرداخت شده است. هدف از ذکر این نکات، مقایسه تیم مردان و زنان نیست چرا که فدراسیون باید به تیم ملی مردان توجه داشته باشد اما سوال اینجاست که آیا بی توجهی به تیم زنان و پرداخت پاداش اندک آنها (در مقابل هزینه های نجومی تیم ملی فوتبال مردان) قابل توجیه است؟

به نظر می رسد زمان آن رسیده که وزارت ورزش و جوانان و به ویژه معاونت بانوان این وزارت خانه به صورت جدی مطالبه دختران فوتبالیست را پیگیری نمایند. احقاق حق تیم ملی فوتسال بانوان وظیفه ای است که سئول نشینان نباید از آن غافل شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "14 ماه بی پولی فدراسیون فوتبال برای پرداخت پاداش 22 میلیونی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "14 ماه بی پولی فدراسیون فوتبال برای پرداخت پاداش 22 میلیونی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید