پلیس نیویورک سگ روباتیک را اخراج کرد

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، آزمایش سگ روباتیک در نیروی پلیس نیویورک متوقف شد زیرا با اعتراضات شهروندان و منتقدین روبرو شده بود.

پلیس نیویورک سگ روباتیک را اخراج کرد

بیل دی بلازیو شهردار نیویورک دستور داده تا آزمایش سگ های روباتیک در نیروی پلیس متوقف و قرارداد 94200 دلاری با شرکت بوستون دینامیک (توسعه دهنده ربات ها) لغو گردد.

پس از ابراز خشم عده ای از شهروندان و درخواست برای کاهش بودجه پلیس و نیروی مجری قانون جهت دسترسی به سخت افزارهای نظامی، سگ روباتیک به فراوری کننده بازگردانده شد.

دی بلازیو نیز از توقف عملیات این روبات ابراز خوشحالی کرد. از سوی دیگر یکی از سخنگویان شهرداری نیویورک در این باره می گوید: سگ رباتیک ترسناک بود و پیامی اشتباه به مردم نیویورک نشان می داد.

ربات 70 پوندی می تواند با سرعت 3.5 مایل در ساعت بدود و از پله ها بالا برود. در اصل قرار بود از این ابزار در شرایطی استفاده گردد که حضور در آنها برای افسران پلیس خطرناک به حساب می آید. به همین دلیل ربات از زمان رونمایی در ماه دسامبر در منطقه ای از نیویورک تحت آزمایش بود. سخنگوی پلیس نیویورک در آن موقع گفت: این سگ جان انسان ها را نجات می دهد، از افراد و افسران پلیس محافظت می نماید و هدف نیز همین است.

اما استفاده از ربات با نقدها زیادی روبرو شد و بسیاری از منتقدان هشدار دادند به طور سنتی از سگ ها برای ترساندن و سرکوب کردن رنگین پوستان استفاده می شده است. بعضی دیگر نیز اشاره نموده بودند این روبات شبیه نمونه ای است که در یک سریال علمی تخیلی نمایش داده شده است.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "پلیس نیویورک سگ روباتیک را اخراج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس نیویورک سگ روباتیک را اخراج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید