واکنش سخنگوی وزارت خارجه ایران به خبر کشته شدن البغدادی

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به خبر کشته شدن البغدادی سرکرده داعش گفت: داعش را جوانان مقاومت از بین بردند.

واکنش سخنگوی وزارت خارجه ایران به خبر کشته شدن البغدادی

به گزارش خبرنگاران، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: داعش و ابوبکر البغدادی را به ادعا و و حتی اعتراف خودشان خود آمریکایی ها به وجود آوردند و تاریخ مصرفی دارند و هر وقت تاریخ مصرفشان فرا برسد اینها را از بین می برند.

وی اضافه نمود: داعش را جوانان مقاومت از بین بردند، ملت ها و دولت های سوریه و عراق و با پشتیبانی ها لجستیکی ایران و مردم متدین منطقه با مقاومت خودشان از بین بردند. اما داعشیسم و تفکر تروریستی و افراطی گرایی و فرقه گرایی هنوز هست و همیشه هم جزو ابزارهای کشورهایی مانند آمریکا بوده که از آنها استفاده کردند. ما کشته شدن بغدادی را سرانجام تروریسم و داعش نمی دانیم. هر چند داعش را توسط دولت ها و ملت های منطقه شکست دادیم اما هشدار می دهیم این تفکر هنوز زنده است و بقایای آنها ممکن است توسط آمریکایی ها مجددا سازماندهی شوند و در منطقه دست به عملیات های تخریبی بزنند.

موسوی در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما ادامه داد: اما این اقدام آمریکا را که همراه با سر و صدا هست خیلی عجیب و غریب نمی دانیم. موقع انتخابات یکی از برگه های اینطوری را برای مصارف داخلی رو می نمایند و به نظر ما خیلی اقدام بزرگی نبوده است زیرا داعش توسط ما و کشورهای منطقه شکست داده شده بود. اما باید منتظر باشیم و ببینیم دشمنان منطقه برای آینده منطقه چه نقشه هایی در سر دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش سخنگوی وزارت خارجه ایران به خبر کشته شدن البغدادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سخنگوی وزارت خارجه ایران به خبر کشته شدن البغدادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید