واشنگتن پست: آمریکا باز هم در عراق از ایران بازنده شد

یک رسانه آمریکایی در عین کوشش برای تکرار ادعاهای واهی ایالات متحده ضد ایران در عراق٬ به شکست دوباره آمریکا درمقابل ایران اعتراف کرد.

واشنگتن پست: آمریکا باز هم در عراق از ایران بازنده شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از الجزیره مکس بوت روزنامه نگار واشنگتن پست نوشت که اینکه سفارت آمریکا در بغداد را صرفاً یک هیئت دیپلماتیک به شمار بیاوریم٬ بسیار کم است؛ مساحت سفارت آمریکا در عراق 42000 متر و تقریباً نزدیک به اندازه شهر واتیکان است.

وی ادامه داد: این سفارت همچنین دارای خوابگاه های شخصی٬ سالن های غذاخوری٬ نیروگاه٬ آتش نشانی و همه امکانات لازم برای هزاران دیپلمات و پیمانکار حاضر در داخل آن با دیوارهای محکم است.

این روزنامه نگار آمریکایی گفت که نکته غافل گیرکننده این است که صدها نفر از هواداران گردان های حزب الله عراق٬ دیروز به صورت دسته جمعی به ساختمان سفارت آمریکا در عراق حمله نموده اند و این یادآور صحنه تسخیر سفارت آمریکا در ایران از سال 1979 تا 1981 بود و معترضان مثل همان سالها مقابل سفارت شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.

وی ادامه داد: این صحنه همچنین یادآور درگیری طولانی میان آمریکا و ایران بود و آمریکایی ها بار دیگر احساس حقارت و ضعف در برابر یک دشمن کوچکتر اما سرسخت تر را تجربه کردند.

نویسنده واشنگتن پست اظهار داشت که در طول 41 سال جنگ غیرنظامی میان آمریکا و ایران٬ ایالات متحده در حیرت مانده که چگونه پاسخ آن را بدهد.

این روزنامه نگار آمریکایی اشاره نمود که تنها پاسخ آمریکا به ایران از زمان جنگ نفتکش ها در دوره رونالد ریگان رئیس جمهور وقت آمریکا٬ تصمیم باراک اوباما رئیس جمهور سابق ایالات متحده برای توافق هسته ای با ایران در 2015 بود؛ با این حال آمریکا هیچ کاری برای محدود کردن نفوذ منطقه ای ایران نتوانست انجام دهد و چه بسا با افزایش تحریم های اقتصادی٬ به این نفوذ تهران دامن زده است.

واشنگتن پست درحالی که سعی می کرد همان ادعاهای موهوم آمریکا مبنی بر اینکه اعتراضات مردم عراق در مقابل سفارت ایالات متحده در محکوم کردن تجاوز اخیر آمریکا به مواضع حشد شعبی در منطقه مرزی القائم٬ با سازماندهی ایران صورت گرفته را تکرار کند٬ به قدرت منطقه ای ایران و شکست دوباره آمریکا در برابر آن اعتراف کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واشنگتن پست: آمریکا باز هم در عراق از ایران بازنده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن پست: آمریکا باز هم در عراق از ایران بازنده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید