سگ هار هشت شهروند مشگین شهری را راهی بیمارستان کرد

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، حمله سگ هار در حالی هشت نفر از شهروندان مشگین شهری را راهی بیمارستان کرد که پیشتر حوادث مشابهی در استان های دیگر و به ویژه در حاشیه شهر ها به علت ازدیاد جمعیت سگ های بدون صاحب اتفاق افتاده بود.

سگ هار هشت شهروند مشگین شهری را راهی بیمارستان کرد

شهردار مشگین شهر روز چهارشنبه با اعلام این خبر به ایرنا گفت: در پی تماس تلفنی تعدادی از شهروندان مبنی بر حمله سگ هار به چند شهروند بلافاصله نیرو های امدادی و عملیاتی آتش نشانی مشگین شهر با همکاری یگان حفاظت محیط زیست و عوامل انتظامی وارد عمل شدند.

علی مسیب زاده اضافه کرد: پس از ساعت ها کوشش، تعقیب و گریز این حیوان در محله چایپارا به وسیله ماموران از پای عایدی.

به گفته شهردار مشگین شهر، مصدومان این حادثه که از جمله چند کودک هستند در مراکز درمانی منطقه تحت درمان قرار دارند.

سگ های بلاصاحب در سال های اخیر به علت ترویج تفکرات نادرست مبنی بر غذارسانی به حیوانات بدون در نظر گرفتن مسائل زیست محیطی و اختلال در چرخه طبیعت به معضل مردم در شهر های مختلف تبدیل شده و امنیت شهروندان را به مخاطره انداخته است.

براساس ماده 15 قانون شهرداری ها، دفع حیوانات بلاصاحب مزاحمی که سبب بروز بیماری های خطرناک به جمعیت دامی و انسانی گردد در سطح شهر ها بر عهده شهرداری ها و خارج از آن نیز برعهده بخشداری ها است و بعلاوه برحسب وفق ماده 9 دستورالعمل کنترل جمعیت سگ های ولگرد نیز طبق این دستورالعمل تصدی واحد کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان زیر پوشش معاونت خدمات شهری شهرداری ها قرار گرفته است.

سگ ها عامل بیش از 90 درصد موارد حیوان گزیدگی و انتقال بیماری هاری و مرگ ناشی از آن در انسان هستند. حذف هاری به وسیله پیشگیری از گزش سگ و انجام واکسیناسیون سگ ها امکان پذیر است.

هاری همچنان یک بیماری کشنده است و سالانه بیش از 59 هزار نفر در جهان بر اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند.

مشگین شهر در شمال غربی اردبیل قرار گرفته است.

منبع: فرارو

به "سگ هار هشت شهروند مشگین شهری را راهی بیمارستان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سگ هار هشت شهروند مشگین شهری را راهی بیمارستان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید