ساعت طرح ترافیک در نیمه دوم سال تغییر می کند؟

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، با شیوع کرونا در کشور و به تبع آن تهران، ساعت و نحوه اجرای طرح ترافیک هم دستخوش تغییرات زیادی شد، به طوری که چندین بار زمان آغاز و پایان اجرای این طرح مورد تغییر قرار گرفته و یکسری تغییرات هم در زمان خروج از طرح و غیره اعمال شد. علاوه بر آن در برخی از ایام هم اجرای این طرح به طورکلی متوقف شد و علت آن هم کاهش ازدحام جمعیت در ناوگان حمل و نقل عمومی اعلام شد.

ساعت طرح ترافیک در نیمه دوم سال تغییر می کند؟

در حال حاضر هم در آخرین تغییرات اعمال شده در اجرای طرح ترافیک تهران که همزمان با تغییر ساعات کاری کارکنان ادارات و سازمان های دولتی تهران و از ابتدای شهریورماه اعمال شد. ساعت اجرای طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا از 8:30 صبح آغاز شده و تا ساعت 16 ادامه خواهد شد. البته خودروهایی که داخل این محدوده باشد، بعد از ساعت 14:30 امکان یکبار خروج از داخل محدوده را هم پیدا کرده اند. همچنین ساکنین طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا هم می توانند پس از ساعت 14:30 به دو محدوده فوق یک ورود رایگان داشته باشند.

این تغییرات در ساعات اجرای طرح ترافیک در حالی اعمال شده که به نظر می رسد در نیمه دوم سال و حداقل در پاییز هم همین رویه ادامه داشته باشد. در حالی که الگوی ترافیک در سال های اخیر حاکی از آن است که درنیمه دوم سال حجم ترافیک و ساعات پیک آن دچار تغییراتی می شود.

محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره ساعت اجرای طرح ترافیک در تهران که تحت تاثیر شیوع کرونا مورد تغییر قرار گرفته گفت: طرح ترافیک در کاهش آلودگی هوا و ارتقای انضباط ترافیکی موثر است و از نظر ما اگر تغییر در این طرح تاثیر منفی بر شیوع کرونا نداشته باشد، اصرار داریم که ساعات اجرای طرح ترافیک افزایش یافته و به همان چرخه قبلی برشود.

وی ادامه داد: در شش ماهه دوم سال نمی توان با محدود کردن اجرای طرح ترافیک انضباط ترافیکی را مانند نیمه اول سال در سطح شهر حاکم کرد. البته تمام ماموران ما از آمادگی لازم برخوردارند و علاوه بر آن از سیستم های کنترل هوشمند ترافیک هم استفاده می کنیم. اما مواردی نظیر کوتاه شدن روزها، فعالیت برخی از مراکز آموزشی، کاهش دمای هوا و … باعث افزایش حجم ترافیک می شود.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: بنابراین با توجه به اینکه سلامت مردم اولویت اصلی پلیس است، در صورتی که بازگشت طرح ترافیک یه ساعات قبلی بر کرونا اثر منفی نداشته باشد پیشنهاد ما برگشت طرح ترافیک به حالت قبلی است.

با توجه به کاهش موارد مرگ و میر ناشی از کرونا و سرعت گرفتن فرایند تزریق واکسن به شهفرایندان، نباید این احتمال را دور از فکر دانست که طرح ترافیک به زمان قبلی خود یعنی 6:30 تا 19 برشود و البته باید دید که ستادملی مقابله با کرونا در تعامل با شهرداری تهران و پلیس چه تصمیمی در این خصوص اتخاذ خواهدکرد.

منبع: ایسنا

مهم ترین اخبار حوزه اجتماعی و سیاسی را در صفحه جامعه وبلاگ خنده و شادی بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "ساعت طرح ترافیک در نیمه دوم سال تغییر می کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعت طرح ترافیک در نیمه دوم سال تغییر می کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید