دارپا با انجام آزمایشات جدید به هدف مهار کردن پهپادها بین آسمان و زمین نزدیک تر شد

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، دارپا گفت در جدیدترین آزمایش ها به دریافت پهپادها بین زمین و آسمان بسیار نزدیک شده است.

دارپا با انجام آزمایشات جدید به هدف مهار کردن پهپادها بین آسمان و زمین نزدیک تر شد

به گزارش وبلاگ خنده و شادی به نقل از دیجیاتو، آژانس پروژه های پژوهشی پیشرفته دفاعی آمریکا (دارپا) از حدود چهار سال قبل تحت پروژه ای به نام Gremlins به دنبال مهار کردن پهپادها در آسمان با استفاده از هواپیما است. انجام چنین کاری مشکل است و آزمایشات تا به امروز ناپیروز بوده اند، اما دارپا به تازگی گفت که به مهار کردن پهپادها حین پرواز بسیار نزدیک شده است.

در سومین دور آزمایشات سه پهپاد X-61A Gremlins بیش از دو ساعت پرواز کردند. دارپا با استفاده از هواپیمای C-130 نه مرتبه برای دریافت آنها با استفاده از کابل کوشش کرد که هیچ کدام پیروزیت آمیز نبودند و پهپادها با چتر روی زمین فرود آمدند. Scott Wierzbanowski، مدیر برنامه Gremlins با انتشار بیانیه ای گفت: ما تنها چند اینچ با اتصال فاصله داشتیم، اما در نهایت آنقدر نزدیک نشدیم تا سیستم بازیابی فعال گردد.

دارپا می گوید در حال تحلیل داده های بدست آمده از این آزمایش هاست و در طراحی و مدل پهپادها تغییراتی اعمال خواهد نمود. این آژانس می خواهد بهار سال 2021 چهارمین دور آزمایشات را انجام دهد و Wierzbanowski معتقد است هواپیمای C-130 سرانجام در این آزمایش ها پیروز به مهار پهپادها خواهد شد.

وزارت دفاع آمریکا می خواهد به یاری پروژه Gremlins چهار پهپاد کوچک و ارزان قیمت را از هواپیمای ترابری رها نموده و سپس آنها را در مدت زمان 30 مهار کند. این پروژه از سال 2015 کلید خورده و دارپا معتقد است پتانسیل استفاده از پهپادها در میادین نبرد را به طور قابل ملاحظه ای گسترش می دهد.

پهپادهای X-61A Gremlins قابل استفاده مجدد هستند و در صورت عملیاتی شدن در هزینه های نظامی آمریکا صرفه جویی خواهند کرد. به گفته دارپا این پهپادها پیش از جایگزین شدن تا 20 مرتبه قابل استفاده بوده و پس از مهار کردن می توان در مدت زمان تنها 24 ساعت آنها را برای عملیات بعدی آماده کرد. این پهپاد به طیف متنوعی از سنسورها از جمله سنسور الکترو نوری، فروسرخ و سیستم های جنگ الکترونیک مجهز می گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "دارپا با انجام آزمایشات جدید به هدف مهار کردن پهپادها بین آسمان و زمین نزدیک تر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دارپا با انجام آزمایشات جدید به هدف مهار کردن پهپادها بین آسمان و زمین نزدیک تر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید