خودروهای هوشمند؛ ایمن ترین محصول دنیای اینترنت اشیا

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، در شرایطی که محصولات هوشمند و قابل اتصال به اینترنت در حال تسخیر دنیا هستند، برآورد در خصوص ایمن ترین محصول از این دست به نتیجه جالبی منجر شده است.

خودروهای هوشمند؛ ایمن ترین محصول دنیای اینترنت اشیا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ خنده و شادی به نقل از آسین ایج، آنالیز های محققان کاسپراسکای حاکی است که خودروهای هوشمند و قابل اتصال به اینترنت روز به روز قابلیت های امنیتی بیشتری پیدا می نمایند و در آینده ایمن ترین محصول در دنیای اینترنت اشیا محسوب می شوند.

با همه گیر شدن اینترنت اشیا، بسیاری از لوازم آشپزخانه، لوازم برقی و حتی وسایل ساده ای مانند یک لیوان، لامپ و غیره نیز هوشمند شده و به اینترنت متصل می شوند. در شرایطی که خودروهای هوشمند اجزا و امکانات مفصل و متعددی دارند، جمع بندی کاسپراسکای در خصوص ایمن تر بودن آن در مقایسه با محصولات مشابه جالب توجه به نظر می رسد.

کاسپراسکای بر این باور است که رقابت شدید شرکت های سازنده خودروهای هوشمند به منظور جذب مشتری به افزایش ایمنی آنها منجر شده و زمینه سواستفاده از آنها را از بین می برد، همچنین طراحی ماژولار خودروهای هوشمند نیز امکان هرگونه سواستفاده از آنها را به حداقل می رساند.

در عین حال این پیش بینی به معنای ناممکن شدن دسترسی هکرها به بعضی امکانات خودروهای هوشمند مانند سیستم های کنترل و نظارت بر موتور، ترمز، دما و غیره نیست و شرکت های سازنده باید برای افزایش ایمنی این اجزا هم کوشش نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "خودروهای هوشمند؛ ایمن ترین محصول دنیای اینترنت اشیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروهای هوشمند؛ ایمن ترین محصول دنیای اینترنت اشیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید