خبرنگاران حزب رفاه ملی افغانستان حمله تروریستی به دانشگاه کابل را محکوم کرد

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، قم - خبرنگاران - حزب رفاه ملی افغانستان در بیانیه ای حمله وحشیانه و تروریستی روز گذشته به دانشگاه کابل را محکوم کرد و خواستار خروج نیروهای نظامی کشورهای خارجی از افغانستان شد.

خبرنگاران حزب رفاه ملی افغانستان حمله تروریستی به دانشگاه کابل را محکوم کرد

به گزارش روز سه شنبه دفتر این حزب درقم ، دراین بیانیه آمده است: در ایام خجسته زاد روز میلاد النبی و هفته وحدت مسلمین، وحشی های تروریست و مزدوران استکبار جهانی به مرکز علم و دانش، به دانشگاه کابل حمله نمودند و دهها تن از فرزندان معصوم و بی گناه این مرز و بوم را به خاک و خون نشانده اند، این جهالان تروریست و خفاشان مراکز علمی ما را بیش از گذشته مورد هدف تروریستی و دهشت افگنانه خود قرار داده است.

بیانیه حاکیست:حزب رفاه ملی افغانستان این اقدام جنایتکارانه و ضد بشری مزدوران و جاسوسان استکبار جهانی را به شدت محکوم می کند و آنرا نشانه پستی و رذالت گروه های تروریستی و کشورهای خارجی می داند که دخیل در این حمله های وحشیانه و ضد انسانی می باشد.

دربخش دیگری ازاین بیانیه آمده است:حزب رفاه ملی افغانستان باورمند است این اقدام های ضد انسانی با همکاری برخی کشورهای خارجی در افغانستان صورت می گیرد؛ به جا خواهد بود امنیت ملی کشور این قضایای تروریستی را برای مردم روشن کرده و حقایق را بیان دارد که دست کدام کشور خارجی در این نوع حمله ها دخیل است که در طی 10روز گذشته به دو مرکز آموزشی و علمی کشور حمله تروریستی صورت می گیرد و صدها خانواده از مردم داغدار شده است.

بیانیه حاکیست: حزب رفاه ملی افغانستان بار دیگر خواستار خروج نیروها و قطعات نظامی کشورهای خارجی از افغانستان می باشد و آنرا در راستای منافع ملی کشور می داند و از دولت جمهوری اسلامی افغانستان به ویژه از رئیس جمهور و سرقوماندان اعلای قوای مسلح کشور جناب داکتر محمداشرف غنی می خواهد زمینه خروج قوای نظامی کشورهای خارجی از افغانستان را مهیا کنند.

رسانه های افغانستان روز گذشته گزارش دادند بدنبال صدای انفجار و شلیک گلوله از دروازه های شمالی و جنوبی دانشگاه کابل، نیروهای نظامی و امنیتی خود را به محل رسانده و دانشجویان و اساتید و میهمانان حاضر در مراسم افتتاح نمایشگاه کتاب را خارج کردند.

براساس گزارش رسانه های افغانستان، مهاجمین پس از چند ساعت زد و خورد توسط نیروهای امنیتی افغانستان کشته شدند و درگیری انتها یافت.

به گزارش منابع خبری افغان، حمله پیش از ظهردیروز به دانشگاه کابل 20 کشته و حدود 40 زخمی برجای گذاشته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران حزب رفاه ملی افغانستان حمله تروریستی به دانشگاه کابل را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حزب رفاه ملی افغانستان حمله تروریستی به دانشگاه کابل را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید