فراوری 300 قلم ماده اولیه دارویی؛ بزودی

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به اجماع نظر مسئولانِ قوای مختلف در زمینه حمایت از فراوری داخلی در حوزه دارو و مواد اولیه دارویی، گفت: بر همین اساس قرار است 300 قلم ماده اولیه دارویی را در زمان کوتاهی در کشورمان فراوری کنیم.

فراوری 300 قلم ماده اولیه دارویی؛ بزودی

دکتر محمدرضا شانه ساز در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به مهم ترین اقدام دولت دوازدهم در حوزه دارو، گفت: به هر حال ما در طی این سال ها روندی رو به رشد و برنامه ریزی شده را در حوزه دارو پیش بردیم و این روند ادامه دار بوده است.

وی اضافه نمود: به طوری که اکنون با وجود آنکه در تحریم به سر می بریم، اما تعداد زیادی از شرکت های داروسازی برای افتتاح خطوط جدید و حتی برای افتتاح کارخانه های خودشان در صف هستند و از وزیر بهداشت هم دعوت نموده اند تا بتوانند از خطوط فراوریشان رونمایی نمایند. در عین حال آقای وزیر هم اعلام کردند که هر ماه یک خط فراوری یا کارخانه را افتتاح می کنیم و این وعده تاکنون عملی شده است؛ به طوری که طی چند ماه اخیر، هر ماه یک کارخانه داروسازی را افتتاح نموده ایم.

شانه ساز ادامه داد: علاوه بر این به صورت تکی مجوز فراوری تعداد زیادی از محصولات را در حوزه دارویی ارائه داده ایم. بنابراین در حوزه حمایت از فراوری داخلی، اتفاقات بسیار خوبی افتاده است که ناشی از برنامه ریزی و حمایت هایی است که از فراوری داخل صورت گرفته است. از طرفی با توجه به تحریم هایی که علیه کشورمان صورت گرفته، همه مسئولان در قوای مختلف به این اتفاق نظر و اجماع رسیده اند که از فراوری داخل هم در زمینه مواد اولیه دارویی و هم در زمینه دارو، حمایت بیشتری گردد.

رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه طبق برنامه ریزی های ما قرار است که با هماهنگی معاونت فناوری ریاست جمهوری، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و هلدینگ های دارویی، 300 قلم ماده اولیه دارویی را در زمان کوتاهی در کشورمان فراوری کنیم، گفت: بنابراین شعار رونق فراوری در بخش های مختلف حوزه دارو در حال تحقق است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فراوری 300 قلم ماده اولیه دارویی؛ بزودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری 300 قلم ماده اولیه دارویی؛ بزودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید