بابک کیهان فر سرمربی موقت تیم فوتبال ماینتس در بوندس لیگا شد

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، بابک کیهان فر، یاری مربی تیم فوتبال اف.اس.فا. ماینتس در بوندس لیگای آلمان، سرمربی گری این تیم را در ملاقات بعدی مقابل تیم گرویتر فورت بر عهده دارد. این تغییر در پی محرومیت موقت سرمربی ماینتسی ها اجرا شده است.

بابک کیهان فر سرمربی موقت تیم فوتبال ماینتس در بوندس لیگا شد

به گزارش دویچه وله؛ بابک کیهان فر پس از الکساندر نوری، به عنوان دومین سرمربی ایرانی تبار در عرصه فوتبال بوندس لیگای آلمان، توجه ویژه دوستداران فوتبال ایران را در هفته بیستم فوتبال بوندس لیگا به خود جلب خواهد نمود.

او که به عنوان یاری مربی در کادر فنی تیم فوتبال اف.اس.فا. ماینتس فعال است، به طور موقت مسئولیت سرمربی گری این تیم را در ملاقات بعدی مرکز نشینان استان راین لاند فالتس آلمان در بوندس لیگای یک آلمان در برابر تیم گرویتر فورت، به عهده دارد.

این جابجایی به دلیل دریافت چهارمین کارت زرد و اخطار برای بو اسونسون، سرمربی دانمارکی تیم ماینتس در ملاقات پیشین مقابل تیم بوخوم، انجام شده است.

بابک کیهان فر به همراه بو اسنوسون در هفته پانزدهم فصل پیشین بوندس لیگا، در ماه ژانویه سال گذشته، به تیم ماینتس پیوست و در نجات این تیم که در خطر جدی سقوط به بوندس لیگای 2 قرار گرفته بود، نقش کلیدی ایفا کرد.

پیروزیت چشمگیر اسونسون و کیهان فر در کنار یکدیگر در طول 12 ماه اخیر، نگاه فوتبال آلمان را به خود جلب نموده است. آنها در فصل جاری نیز پیروز به تثبیت فرایند صعودی تیم ماینتس شده اند.

این تیم در حال حاضر با کسب 27 امتیاز از 19 بازی، در رده دهم جدول بوندس لیگا ایستاده است. ماینتسی ها با 9 امتیاز فاصله از پله های 16 و 17 جدول، فعلا از گرداب سقوط به لیگ پائین تر فاصله نسبتا آرامش بخشی دارند.

بابک کیهان فر سابقه همکاری چندین ساله با بو اسونسون را دارد. این مربی ایرانی تبار که متولد شهر ماینتس نیز هست، تا سال 2019 به عنوان یاری مربی بو اسونسون در تیم جوانان زیر 19 سال اف.اس.فا. ماینتس و بعلاوه در آموزشگاه پرورش استعدادهای فوتبال این باشگاه بوندس لیگایی فعال بود.

کیهان فر سپس به همراه اسونسون در سال 2019 به تیم لیفرینگ که در آن استعدادهای جوان و نخبه باشگاه معتبر ردبول سالتسبورگ در لیگ 2 اتریش بازی می نمایند، پیوست.

محافل فوتبال ماینتس بابک کیهان فر را به عنوان یک مربی با سطح دانش و مهارت فنی بالا توصیف می نمایند که از قابلیت های ویژه ای نیز در عرصه انگیزه سازی در تیم برخوردار است.

کارشناسان فوتبال ماینتس بعلاوه می گویند بابک کیهان فر به عنوان یک ارتباط دهنده اجتماعی، نقش بسیار موثری را در صحبت با بازیکنان از یک سو و مشورت و همکاری با سرمربی تیم از سوی دیگر، ایفا می نماید.

لازم به ذکر است بابک کیهان فر پس از الکساندر نوری که تا سال 2017 میلادی مسئولیت سرمربی گری تیم فوتب ال وردر برمن را به عهده داشت، دومین مربی ایرانی تبار در بوندس لیگا است. کامیابی اخیر او در این راه، نوید بخش یک آینده پیروز برای این مربی جوان است.

منبع: فرارو

به "بابک کیهان فر سرمربی موقت تیم فوتبال ماینتس در بوندس لیگا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بابک کیهان فر سرمربی موقت تیم فوتبال ماینتس در بوندس لیگا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید