انگلیس از دریافت مالیات فیس بوک منصرف شد

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، انگلیس از طرح دریافت مالیات از شرکتهای فناوری آمریکایی نظیر گوگل و فیس بوک به دلیل نگرانی از آسیب دیدن توافق تجاری با آمریکا صرفنظر کرد.

انگلیس از دریافت مالیات فیس بوک منصرف شد

روزنامه میل آن ساندی در گزارشی نوشت: ریشی سوناک، وزیر دارایی انگلیس میخواهد مالیات بر شرکتهای فناوری نظیر فیس بوک و گوگل را حذف کند زیرا طرح مذکور عایدی چندانی به همراه ندارد و ممکن است به کوشش برای توافق تجاری با آمریکا آسیب بزند.

انگلیس پس از پیشرفت آهسته مذاکرات جهانی در مورد نحوه دریافت مالیات از غولهای فناوری که بسیاری از آنها آمریکایی هستند، در آوریل مالیات خدمات دیجیتالی را معرفی کرد.

انتظار می رود این مالیات حدود 500 میلیون پوند معادل 654 میلیون دلار در هر سال برای فاینانس عمومی انگلیس درآمد به همراه داشته باشد. اما این رقم تنها بخشی از 200 میلیارد پوند بدهی است که انگلیس از زمان شروع شیوع پاندمی کووید 19 به بار آورده است.

مالیات مذکور ممکن است مانع توافق تجاری دوجانبه پسا بریگزیت میان انگلیس و آمریکا گردد. فرانسه و کشورهای دیگر هم مالیاتهای مشابهی را وضع نموده اند یا در نظر دارند وضع نمایند.

بر اساس گزارش رویترز، روزنامه میل آن ساندی به نقل از نماینده وزارت دارایی انگلیس نوشت: ما روشن نموده ایم که این یک مالیات موقت است و بمحض این که راه چاره جهانی مناسبی وجود داشته باشد، حذف خواهد شد و ما سرگرم همکاری با شرکای بین المللی خود برای رسیدن به چنین هدفی هست.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "انگلیس از دریافت مالیات فیس بوک منصرف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس از دریافت مالیات فیس بوک منصرف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید