اجرای طرح آشناسازی ایران سلام با هدف ترویج گردشگری در سراسر استان سمنان

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، خبرگزاری مهر/ براساس گزارشات بدست رسیده، اجرای طرح آشناسازی ایران سلام با هدف ترویج گردشگری در سراسر استان سمنان صورت گرفت.

اجرای طرح آشناسازی ایران سلام با هدف ترویج گردشگری در سراسر استان سمنان

امیر کرم زاده با بیان اینکه سمنان به عنوان مرکز ایران در کنسرسیوم دنیاگردی جاده ابریشم با حضور 20 کشور دنیا انتخاب شده، تاکید کرد: این موضوع در کنار ثبت شش کاروانسرای استان در فهرست بین المللی توانسته در افزایش اندازه دنیاگرد پذیری استان مؤثر باشد.

وی با بیان اینکه تور آشناسازی ایران سلام در این راستا برگزار می شود، افزود: در همین هفته میزبان نخستین گروه 11 نفره فعالان مجازی و دنیاگرد های چینی بودیم که از کاروانسراها و منطقه ها دیدنی استان سمنان بازدید کردند.

مدیر کل میراث فرهنگی استان سمنان با بیان اینکه در پروژه تور آشناسازی ایران سلام جذب 20 میلیون دنیاگرد چینی به جاذبه های استان هدف گذاری شده، گفت: برنامه ریزی خوبی در این زمینه اندیشیده شده است.

کرم زاده همچنین از ثبت شش اثر غیر منقول شهرستان سمنان در آثار غیر منقول کشورمان خبر داد و ابراز کرد: یک اثر غیر منقول دیگر نیز در شهرستان سرخه پیروز به دریافت گواهی ثبت ملی شد.

وی با بیان اینکه گاراژ کلانتری، خانه هراتی، خانه حاج ناصر، حمام شترخان، عمارت منشی الاطبا و عمارت نایب الصدر از ابنیه تاریخی شهرستان سمنان در این فهرست هستند، گفت: عمارت سرای مادر در شهر سرخه نیز در این فهرست ملی ثبت شد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان سمنان ادامه داد: ثبت این آثار در فهرست های ملی و فراملی می تواند در شناساندن آنها به دنیاگردان داخلی و خارجی بسیار مؤثر باشد.

کرم زاده در ادامه خاطرنشان کرد: در آستانه تعطیلات نوروز و به منظور توسعه دنیاگردی پنج اقامتگاه بومگردی روستایی نیز در شهرستان شاهرود مجوز فعالیت دریافت کرد این اقامتگاه ها عمدتاً در بخش بسطام و همچنین بی ارجمند قرار دارند.

منبع: همگردی

به "اجرای طرح آشناسازی ایران سلام با هدف ترویج گردشگری در سراسر استان سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح آشناسازی ایران سلام با هدف ترویج گردشگری در سراسر استان سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید