آیا بلیت فروشی پروازهای اربعین ایراد دارد؟

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی ایران با انتقاد به شیوه بلیت فروشی پروازهای اربعین، گفت: بلیت پرواز اربعین، کمیاب و دسترسی مردم عادی برای خرید این بلیت ها سخت شده است.

آیا بلیت فروشی پروازهای اربعین ایراد دارد؟

ایسنا: حرمت الله رفیعی گفت: معتقدم نرخی که برای پرواز اربعین معین نموده اند؛ مبلغ دو میلیون و 200 هزار تومان گران است. قبل از این نرخ گذاری، قیمت بلیت دو طرفه اربعین حدود یک میلیون و 800 هزار تومان بود. جدا از این اقدام، بلیت پروازها فقط در اختیار چند آژانس چارترنماینده قرار گرفته است، حتی منِ آژانس دار نمی توانم این بلیت را راحت تهیه کنم، چه برسد به مردم عادی.

وی اضافه کرد: در جلسه ای که پیش از اربعین در سازمان هواپیمایی برگزار گردید، قرار شد فروش بلیت پروازها با آژانس های دارای مجوز و سایت شرکت های هواپیمایی باشد و سایت های فروش آنلاین در بازه اربعین محدود شوند. طبق صحبت ها قرار بود این فروش توسط حدود سه هزار آژانس مسافرتی و خدمات هوایی انجام گردد. حالا درست است که در سایت های اینترنتی فروش آنلاین نداریم، اما به همه آژانس های هوایی هم اجازه فروش بلیت پروازهای اربعین داده نشد.

او در پاسخ به این سوال که آیا مصوب شده بود همه آژانس های مسافرتی و هوایی (دارنده مجوز بند الف) فروش بلیت پروازهای اربعین را انجام دهند و یا این امکان فقط به یکسری آژانس و شرکت های هواپیمایی داده شد؟ گفت: طبق صحبتی که در جلسات سازمان هواپیمایی شده بود قرار شد آژانس های مجاز فروش داشته باشند اما حالا فقط یکسری آژانس چارترنماینده این امکان را دارند. ما اعتراض های زیادی از مردم دریافت نموده ایم که بلیت پرواز اربعین را نتوانسته اند از این آژانس های محدود تهیه نمایند.

مقصود اسعدی سامانی ـ دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ـ قبلا گفته بود: فروش بلیت پروازهای اربعین فقط به وسیله آژانس های مجاز و سایت شرکت های هواپیمایی امکان پذیر است و سایت های اینترنتی مجوز فروش پروازهای اربعین ندارند.

سازمان هواپیمایی کشوری اوایل مهرماه فهرستی از 17 نماینده رسمی فروش بلیت پروازهای اربعین را منتشر نموده است. بلیت پرواز اربعین نیز حضوری و به تعداد محدود و در صورت داشتن اصل کارت ملی، اصل پاسپورت و کپی آن فروخته می گردد. این دفاتر فروش در شهرهای تهران، اصفهان و مشهد مستقراند که با توجه به فروش حضوری، خارج از دسترس ساکنان همه شهرها هستند.

درحال حاضر بلیت رفت تا نجف که در اختیار بعضی از این آژانس ها واقع شده است، با قیمت مصوب (یک میلیون و یکصدهزار تومان) و از تاریخ 24 مهرماه در دسترس است، اما بلیت پرواز برگشت به نرخ مصوب، نایاب شده است.

به گفته این آژانس ها ظرفیت پروازهای برگشت تا سرانجام مهرماه تکمیل شده و برگشت زائرانی که هم اکنون برای خرید بلیت اقدام نمایند به آبان ماه موکول می گردد که قیمت آن از محدوده نرخ مصوب نیز خارج شده و طبق اطلاعات آژانس های فروشنده، نرخ آن در یک راستا به یک میلیون و 800 هزار تومان می رسد. با این حساب هم اینک هر شخصی پیروز گردد بلیت رفت و برگشت عراق را تهیه کند قیمت آن به مرز سه میلیون تومان می رسد.

از سویی در سایت های شرکت های هواپیمایی از یک هفته پیش، برای پروازهای این راستا در رفت و برگشت ظرفیت تکمیل اعلام شده است. تنها تاریخ آزاد برای خرید بلیت پرواز اربعین در بعضی از این شرکت ها 27 مهرماه ـ روز اربعین ـ است و ظرفیت پروازهای برگشت از چهارم آبان ماه برای فروش باز شده است.

منبع: توریسم آنلاین

به "آیا بلیت فروشی پروازهای اربعین ایراد دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا بلیت فروشی پروازهای اربعین ایراد دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید