شروع هفته عمران در استان های شمال غرب

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، با شروع هفته دولت پروژه های مختلف در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل افتتاح و کلنگ زنی خواهند شد.

شروع هفته عمران در استان های شمال غرب

به گزارش وبلاگ خنده و شادی حافظ باباپور، مدیر کل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی، از افتتاح پروژه هایی با 480 میلیارد تومان اعتبار در هفته دولت اطلاع داد و گفت: بنیاد مسکن برای هفته دولت برنامه های افتتاحی دارد که به دست مسئولان استانی و ملی افتتاح خواهد شد. بهروز مهدوی، فرماندار شهرستان تبریز، هم با بیان این که 200 طرح عمرانی در هفته دولت افتتاح و کلنگ زنی می گردد، اظهار کرد: اعتبار هزینه شده برای این طرح ها 335 میلیارد تومان است.

علیرضا ایمانلو، مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی، هم اعلام کرد: در هفته دولت سال جاری 11 مجتمع آب رسانی و 14 پروژه تک روستایی در این استان بهره برداری می گردد. اعتبار هزینه شده برای این پروژه ها بیش بر 384 میلیارد و 488 میلیون ریال است که با افتتاح این پروژه ها 5005 خانوار با جمعیتی افزون بر 17 هزار و 990 نفر در 39 روستا از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند خواهند شد.

عادل کاظمی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز، با اشاره به افتتاح 111 پروژه برق رسانی به مناسبت هفته دولت عنوان نمود: این پروژه ها با اعتبار افزون بر200 میلیارد ریال در تبریز، آذرشهر و اسکو به بهره برداری می رسند. در آذربایجان غربی هم بر اساس اعلام استاندار بعضی پروژه های هفته دولت با حضور معاون اول رئیس جمهوری افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد. محمدمهدی شهریاری گفت: علی جهانگیری اواخر هفته جاری برای افتتاح طرح های هفته دولت به استان سفر می نماید. علیرضا رضوی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی، از افتتاح 49 طرح در حوزه آب روستایی در استان اطلاع داد و گفت: برای بهره برداری از این طرح ها که در ارومیه، خوی، بوکان، چالدران، تکاب، شوط، سردشت، ماکو، میاندوآب و مهاباد افتتاح خواهد شد 107 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است.

شهرام عباسی، رئیس گروه نظارت فنی بر اماکن ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی، هم اعلام کرد: هم زمان با هفته دولت 6 پروژه ورزشی در شهرهای ارومیه، شوط، سردشت، سلماس و بوکان به بهره برداری خواهد رسید. ورزشگاه 15000 نفری شهیدباکری ارومیه، سالن ورزشی یولاگلدی شوط، سالن ورزشی نلاس سردشت، فضای ورزشی روباز شماره یک و 2 سلماس و فضای ورزشی روباز بوکان 6 پروژه افتتاحی استان در هفته دولت خواهند بود. محمود بدلی، مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی، از افتتاح 31 طرح هادی در هفته دولت اطلاع داد و گفت: این طرح ها با 130 میلیارد ریال هزینه در 31 روستای آذربایجان غربی اجرا شده است.

حسن محمدی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل، هم اعلام کرد: در هفته دولت سال جاری بیش از 9 پروژه با اعتباری افزون بر 230 هزار میلیون ریال در سراسر استان به بهره برداری می رسد. خلیل نیکشاد، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل، هم با اشاره به بهره برداری از 53 طرح در زمینه کشاورزی هم زمان با هفته دولت اظهار کرد: این طرح ها در بخش های آب و خاک، باغبانی، دام، شیلات، صنایع تبدیلی و تکمیلی و منابع طبیعی به بهره برداری خواهد رسید. این طرح ها با اعتبار 8 میلیارد و 655 میلیون ریال سرمایه شخصی و استفاده از 67 میلیارد و 382 میلیون ریال اعتبار دولتی به صورت مستقیم برای تعداد 831 نفر اشتغال پایدار ایجاد خواهد نمود.

سردار اسماعیلی، مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل، با اشاره به افتتاح پروژه های گازرسانی به 79 روستای استان اردبیل اعلام کرد: با بهره برداری از این پروژه ها بیش از 3 هزار خانوار روستایی استان به جمع مشترکین گاز طبیعی خواهند پیوست. لازم به ذکر است هر سال از دوم تا هشتم شهریور به مناسبت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، هفته دولت نام گذاری شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "شروع هفته عمران در استان های شمال غرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع هفته عمران در استان های شمال غرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید