همکاری جهانی برای توزیع 120 میلیون تست فوری و ارزان کرونا

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، سازمان دنیای بهداشت (WHO) از مشارکت دنیای برای ارائه و توزیع 120 میلیون تست فوری و ارزان کرونا در سراسر دنیا به ویژه در کشور های کم درآمد و با درآمد متوسط خبر داد.

همکاری جهانی برای توزیع 120 میلیون تست فوری و ارزان کرونا

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ خنده و شادی، در حالی که روز گذشته (دوشنبه) آمار های جهانی نشان داد که تعداد جان باختگان کروناویروس جدید از مرز یک میلیون نفر گذشته است، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت ابراز امیدواری کرده است تست های جدید که ظرف چند دقیقه نتیجه آن ها مشخص می شود و حدود 5 دلار قیمت دارند بتوانند به مهار کرونا در میان جوامعی که امکانات مالی فراوانی ندارند کمک کند.

سازمان جهانی بهداشت می گوید: کارخانجات تولید این تست ها موافقت کرده اند 120 میلیون کیت تشخیصی کرونا را به مقصد 133 کشور ارسال کنند.

این تست های جدید حتی در کشور های ثروتمندی، چون آمریکا که با کمبود نیروی بهداشتی و حجم بزرگ درخواست برای تست کرونا روبرو هستند می تواند بار بزرگی را از دوش سیستم بهداشتی بردارد.

سازمان جهانی بهداشت این اقدام را یک گام بزرگ برای مهار کرونا خوانده است.

کارشناسان معتقدند وقفه طولانی میان انجام تست و مشخص شدن نتیجه آن که در بسکمک از موارد به چند روز می رسد، عملا امکان ردیابی و مهار تازه مبتلایان را محدود و اثربخشی برنامه های کنترلی را کم می کند.

همزمان، کم بودن گسترده تست گیری در کشورهایی، چون هند و مکزیک که آمار بالای ابتلا دارند، یکی از موانع اصلیِ اثربخشی برنامه های مبارزه با کرونا است.

دکتر تدروس آدهانوم گیبریسوس، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفته است این تست جدید که قابلیت جابجایی راحت و استفاده آسان دارد و نتیجه آن ظرف چند دقیقه و نه چند ساعت مشخص می شود می تواند فصل جدیدی را در مبارزه با کووید 19 رقم بزند.

دکتر تدروس روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری شرح داد که کارخانجات داروسازی ابوت و اس. دی بایوسنسور در توافقی که با بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس امضاء کرده اند متعهد شده اند که 120 میلیون از این تست ها را تهیه کنند.

این توافقنامه قرار است 133 کشور از جمله کشور های آمریکای لاتین را که هم اکنون کانون اصلی شیوع کرونا هستند را تحت پوشش قرار دهد.

به گزارش بی بی سی، وی گفت: این یک ابزار ضروری برای افزایش ظرفیت تست گیری در کشور هایی است که میزان سرایت بالایی دارند و به گسترش دامنه تست گیری به ویژه در مناطق دوردست که امکانات آزمایشگاهی وجود ندارد و یا نیروی آموزش دیده کافی موجود نیست کمک خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "همکاری جهانی برای توزیع 120 میلیون تست فوری و ارزان کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری جهانی برای توزیع 120 میلیون تست فوری و ارزان کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید