نگرانی دانشمندان از احتمال ابتلای مجدد به کرونا

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، سطح پائین پادتن ویروس جدید کرونا در خون افرادی که پس از ابتلا به بیماری کووید 19 حالشان بهبود یافته است به نگرانی ها در خصوص احتمال ابتلای مجدد انسان ها به این ویروس دامن زده است.

نگرانی دانشمندان از احتمال ابتلای مجدد به کرونا

گروهی از دانشمندان دانشگاه فودان در شهر شانگهای با آزمایش میزان پادتن 175 بیماری که پس از ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا از بیمارستان مرخص شده اند، دریافتند که سطح پادتن در خون نزدیک به یک سوم آنها به شکل غیرمنتظره ای پائین است. به گفته آنها در بعضی موارد اصلا پادتن بیماری کووید 19 در خون بهبودیافتگان موجود نیست.

به گزارش روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست چاپ هنگ کنگ، محققان دانشگاه فودان با این حال تاکید نموده اند که در خصوص احتمال ابتلای مجدد افرادی که پس از ابتلا به ویروس جدید کرونا حالشان بهبود یافته است باید تحقیق نمایند.

پژوهش دانشمندان در شانگهای اولین تحقیق در خصوص میزان سطح پادتن خون افراد شفایافته پس از ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا محسوب می گردد.

در گزارش گروه تحقیقاتی دانشگاه فودان آمده است که همه 175 بیماری که سطح پادتن خون آنها مورد آزمایش قرار گرفته است اخیرا علائم خفیفی از ابتلا به بیماری کووید 19 داشتند و اغلب آنها هم جوان بودند.

محققان در این پژوهش از آزمایش سطح پادتن افرادی که به دلیل ابتلا به ویروس جدید کرونا به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان انتقال یافته بودند خودداری کردند زیرا به بسیاری از آنها پلاسمای خون شفایافتگان تزریق شده بود.

فراوری پادتن از سوی سیستم ایمنی بدن صورت می گیرد و ساختار شیمیایی منحصر به فرد آن عامل بیماری خاصی را مهار می نماید.

کسی نمی داند که این [ویروس کرونا] تبدیل به چیزی مثل یک آنفلوانزای فصلی خواهد شد یا یک بیماری مزمن مانند هپاتیت ب؟ یا مانند ویروس سارس نابود می گردد؟

یافته های دانشمندان چینی نشان می دهد که میزان پادتن ویروس جدید کرونا در خون افراد با افزایش سن بیشتر می گردد. سطح پادتن این ویروس در خون افراد 60 تا 85 ساله پس از ابتلا به کووید 19 بیش از سه برابر میزان آن در خون افراد 15 تا 39 ساله است.

میزان پائین پادتن در خون شفایافتگان می تواند ایمنی گله ای را که منجر به جلوگیری از شیوع دوباره بیماری همه گیر می گردد مختل کند. با این حال رئیس گروه تحقیقاتی دانشگاه فودان روز سه شنبه تاکید نمود که برای نتیجه گیری در خصوص تاثیر سطح پادتن در خون شفایافتگان بر ایمنی گله ای به داده های بیشتری از سراسر دنیا احتیاج است.

سطح پائین پادتن در خون شماری از بهبودیافتگان می تواند خبر بدی نیز برای فراوری واکسن بیماری کووید 19 محسوب گردد زیرا اگر خود ویروس جدید کرونا نتواند باعث فراوری سطح قابل قبولی از پادتن در بدن بعضی بیماران گردد احتمالا واکسن آن که حاوی میکرو ارگانیسم ضعیف شده ویروس است نیز نمی تواند منجر به فراوری میزان موثری از پادتن گردد.

وانگ چن، مشاور ارشد دولت چین در امور علمی در خصوص آینده بیماری همه گیر کووید 19 می گوید: کسی نمی داند که این [ویروس کرونا] تبدیل به چیزی مثل یک آنفلوانزای فصلی خواهد شد یا یک بیماری مزمن مانند هپاتیت ب؟ یا مانند ویروس سارس نابود می گردد؟

برای بسیاری از پرسش ها در خصوص ویروس جدید کرونا از جمله چگونگی انتقال آن از حیوان به انسان، علت واکنش متفاوت بدن افراد به این ویروس و دلیل نتیجه مثبت تست شماری از بهبودیافتگان تا به امروز پاسخی ارائه نشده است.،یورونیوز

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "نگرانی دانشمندان از احتمال ابتلای مجدد به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی دانشمندان از احتمال ابتلای مجدد به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید