نابغه 10 ساله دنیای نقاشی تمام درآمدش را وقف خیریه کرد

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، دیزی وات نابغه نقاشی که تنها 10 سال دارد، تمام درآمد حاصل از فروش تابلوهای خود را به امور خیریه اختصاص داد.

نابغه 10 ساله دنیای نقاشی تمام درآمدش را وقف خیریه کرد

به گزارش وبلاگ خنده و شادی به نقل از ایرنا، بیشتر نقاشی های دوران کودکی معمولا ارزش مادی چندانی ندارند مگر آن که والدین خریدارشان باشند. اما این موضوع در خصوص دیزی وات دختربچه انگلیسی که در ده سالگی به یکی از محبوبترین هنرمندان بازار نقاشی تبدیل شده، صدق نمی کند. نقاشی های آبرنگ دیزی که هر کدام به قیمت بالای 13 هزار دلار به فروش رفته اند، لقب مونه کوچولو (mini Monet) را برای این هنرمند جوان به ارمغان آورده است؛ کلود مونه نقاش معروف فرانسوی و از بنیان گذاران نقاشی دریافتگری (امپرسیونیسم) در فرانسه بود.

دیزی نقاشی را از 6 سالگی و با کشیدن تابلویی برای پدربزرگ و مادربزرگش که به سرطان مبتلا شده بودند، آغاز کرد. مادر وی که معلم مقطع ابتدایی بوده و در رشته هنر تحصیل نموده بود، استعداد دخترش را کشف کرد و به او پیشنهاد داد تابلوی دیگری بکشد که آن را در نگارخانه ای محلی به نمایش گذاشته و برای خیریه های فعال در حوزه سرطان به حراج بگذارند.

در تابلوی دوم گل های فراموشم نکن (forget-me-not) نماینده بیماران درگذشته و گل های روشن نماد نجات یافتگان از چنگال سرطان بودند. طرح رنگ این تابلو از تیره به روشن می رسید تا مبارزه با سرطان را به تصویر بکشد. این نقاشی در حراجی، پیشنهادهایی از سراسر دنیا دریافت کرد و در نهایت به قیمت 12 هزار دلار به فروش رسید. شاهکار هنری دیزی جوان به چنان شهرتی رسید که خریدارانی از کانادا و هنگ کنگ 100 نسخه چاپی آن را سفارش دادند.

از آن موقع تا به امروز، دیزی 25 اثر هنری به حراج گذاشته و حتی نسخه های چاپی از آثار خود را به قیمت هرکدام 130 دلار فروخته است. این هنرمند جوان از این طریق در مجموع حدود 66 هزار دلار درآمد کسب نموده که تمام آن وقف امور خیریه شده است.

گلها از پیرنگ های قالب در آثار دیزی هستند. این هنرمند با استعداد در دوره قرنطینه و خانه نشینی، برای ادای احترام به کارکنان در خط مقدم مبارزه با کرونا، رنگین کمانی از گلهای مینا را کشید. او از فروش کارت پستال ها و پیکسل های آهنربایی که با این طرح چاپ شد، دو هزار و 200 دلار درآمد کسب کرد که همه آن به سرویس

سلامت ملی انگلیس اهدا شد.

وقتی دیزی و آثارش به شهرت رسیدند، موسسه تحقیقات سرطان انگلیس یکی از نقاشی های وی را روی کارت هایی که به پاس قدردانی از یاری های اقتصادی افراد به آنها اهدا می گردد، چاپ کرد. از دیگر دستاوردهای این هنرمند جوان می توان به دریافت جایزه یورکشایر برای جوان پیروز در حوزه هنر (Yorkshire Young Achiever for Arts) و کسب جایزه جشنواره دون ولی (The Don Valley Festival) در چهار سال گذشته، اشاره نمود.

منبع: جام جم آنلاین

به "نابغه 10 ساله دنیای نقاشی تمام درآمدش را وقف خیریه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نابغه 10 ساله دنیای نقاشی تمام درآمدش را وقف خیریه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید