مکان های ممنوعه در اینستاگرام!

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، خبرنگاران: چراغ های درخشان برج ایفل، گرند کانیون با منظره ای فوق العاده، کلیسای چاپل از آثار میکل آنژلو و... به نظر می رسد این ها و بسیاری دیگر از مناظر، ایجاد شده اند که مورد تحسین هنر عکاسی قرار بگیرند. با این حال شاید در گذشته می توانستید عکس های زیبایی از این اماکن بگیرید، اما این روز ها این کار به این راحتی ها نیست!

مکان های ممنوعه در اینستاگرام!

حتی تصور ممنوع بودن عکس برداری از مکان هایی که تا به امروز عکس های فراوانی از آن ها منتشر شده سخت است! گاهی این محدودیت فقط شامل عدم تصویر برداری است، ولی در موارد شدیدتر باعث می گردد حتی اجازه حمل و ورود دوربین عکاسی به این اماکن را نیز نداشته باشید. در ادامه با وبلاگ خنده و شادی همراه باشید تا به معرفی لیستی از این اماکن بپردازیم.

کاخ یادبود کامسوسان

کاخ کامسوسان در کشور کره شمالی یادبود بنیانگذار کره شمای کیم ایل سونگ و پسرش کیم جونگ ایل بنا قرار گرفت. ورود به این کاخ به هیج وجه آسان نخواهد بود، گردشگران خارجی می توانند اجازه دسترسی به داخل کاخ را فقط در تور رسمی دولتی دریافت نمایند و فقط تعداد معدودی از افراد می توانند وارد کاخ شوند که آن ها نیز باید از قوانین خاصی پیروی نمایند. به عنوان مثال: دریافت عکس یا ضبط ویدئو، سیگار کشیدن و صحبت کردن در حین بازدید از کاخ ممنوع می باشد. علاوه بر این، بازدید نمایندگان باید از میان دستگاهی که گردوخاک آن ها را می گیرد عبور نمایند!

برج ایفل

برج ایفل یکی از دیدنی ترین مناطق جهان است. هرچند که محدودیت های خاص خود را نیز دارد. روشنایی برج ایفل در شب نوعی هنر معماری محسوب می گردد و از قانون حق انتشار پیروی می نماید، بنابراین عکاسی بدون مجوز کتبی از داخل برج ایفل ممنوع است. اما اگر عکاس غیرحرفه ای هستید و عکس ها را برای استفاده شخصی خود می خواهید، احتیاج به مجوز کتبی ندارید.

قلعه نوی شوان شتاین در آلمان

به سادگی نمی توان عکسی از این قلعه رویایی گرفت. با توجه به مقررات امنیتی، شما نمی توانید عکس یا ویدئویی در داخل قلعه بگیرید و تنها مجاز به بازدید از قلعه در طول تور 35 دقیقه ای همراه با راهنمای خود هستید. همچنین نمی توانید کالسکه بچه یا کوله پشتی خود را به داخل قلعه ببرید.

پارک ملی گرند کانیون

یکی از عمیق ترین دره ها در جهان که سالانه 4 میلیون بازدیدنماینده از سراسر جهان دارد. گردشگران به یک طبقه مخصوص راهنمایی می شوند تا از منظره ای فوق العاده بر روی یک پل شیشه ای لذت ببرند. این پل شیشه ای همان جاییست که شما نمی توانید عکس بگیرید یا حتی با خود دوربین ببرید. همچنین بازدیدنمایندگان باید با کاور های پشمی مخصوص، کفش های خود را بپوشند تا به شیشه زیر پای خود آسیبی نرسانند.

تاج محل

تاج محل یکی از شگفتی های حال حاضر جهانست که احتمالا خیلی دلتان می خواهد عکسی از آن به یادگار داشته باشید، اما این عکس را باید در خارج از این بنا بگیرید. عکس دریافت در داخل آن ممنوع است. همچنین غذاخوردن، ایجاد سروصدا و سیگار کشیدن نیز در تاج محل ممنوع می باشد؛ و اگر می خواهید گوشی همراهتان را با خود به داخل ببرید، باید آن را خواموش کنید یا بر روی حالت سکوت بگذارید.

کلیسای سیستین

این بنا در گذشته به عنوان کلیسا استفاده می شده است، اما امروزه به عنوان موزه و یکی از بنا های دوره رنسانس شناخته می گردد. خیلی عجیب نیست که هر ساله هزاران گردشگر را جذب خود می نماید، ولی آن ها نمی توانند عکسی از داخل آن به یادگار داشته باشند. دریافت عکس یا فیلم داخل کلیسا ممنوع می باشد، همچنین گردشگران باید سکوت را در کلیسای سیستین رعایت نمایند.

کلیسای وست مینستر در شهر لندن

عکس دریافت از داخل کلیسا ممنوع است. آن ها معتقدند که عکاسی، مانع لذت بردن سایر گردشگران از زیبایی بی همتای داخل کلیسا می گردد. علاوه بر این، عکاسی می تواند فضای معنوی حاکم بر کلیسا را که اولین و قدیمی ترین کلیسای کارگری هم است، بر هم بزند. تنها کاری که شما می توانید انجام دهید، دانلود عکس های داخل کلیسا از وب سایت رسمی خود کلیسا است، اما از آن ها هم تنها برای استفاده شخصی می توانید بهره ببرید.

آرامگاه لنین

امروزه، آرامگاه لنین به اندازه ای که در گذشته محبوب گردشگران خارجی بود، نیست. با وجود این، افرادی که داخل آرامگاه می شوند اجازه دریافت عکس را ندارند. در ضمن آزمایشگاهی که وظیفه محافظت از جسد مومیایی شده لنین را دارد، از بدن های مومیایی شده برخی شخصیت های مطرح سایر کشور ها نیز حفاظت می نماید.

پارک بین المللی اولرو و کاتا تجوتا

عکاسی از این پارک بین المللی که در استرالیا واقع شده است همواره مجاز نیست. شما به مجوزی مخصوص، جهت رسیدن به اهداف تجاری خود (شامل به اشتراک گذاشتن عکس ها در شبکه های اجتماعی) احتیاج دارید. اما اگر عکسی را به منظور استفاده شخصی خود می خواهید باید به خاطر بیاورید که عکاسی در برخی از این مناطق، به این دلیل ممنوع است که بومیان این مناطق را مقدس می دانند. تا جایی که حتی نقاشی کشیدن از روی این مکان ها نیز ممنوع می باشد.

منبع: BrightSide

منبع: برترین ها

به "مکان های ممنوعه در اینستاگرام!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکان های ممنوعه در اینستاگرام!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید