مدرسه کارآفرینی در لرستان احیا می گردد

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان گفت: مدرسه کارآفرینی با هدف کسب مهارت و ورود جوانان به بازار کار در استان احیا می گردد.

مدرسه کارآفرینی در لرستان احیا می گردد

محمد خاکی در مراسم افتتاح پاتوق بازی کودک و نوجوان در راستای اجرای پروژه اربینت در محله پشت بازار خرم آباد اظهار کرد: اربینت صرفا یک پروژه مطالعاتی بازآفرینی شهری و توسعه پایدار است، اما تصمیم گرفتیم بعد از سه سال که فاز مطالعاتی آن انجام شد، فاز اجرایی را نیز عملیاتی کنیم.

او اضافه نمود: وظیفه اتاق بازرگانی تا اتمام مرحله مطالعاتی بود، اما بخاطر علاقه همکاران در این پروژه، تصمیم گرفتیم بعضی از منابع را به اجرای پروژه هایی که در راستای طرح های مطالعاتی گذشته ما بود اختصاص دهیم.

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان ادامه داد: زیبا سازی کوچه پریان که در این محله قرار گرفته جزو برنامه های پیش رو است و از اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری خرم آباد تقاضا داریم که در زیر سازی آن یاری نمایند.

خاکی گفت: بعلاوه مدرسه کارآفرینی و مهارت از دیگر اقدامات همسو با اربینت است و از آنجا که امروزه مدرک برای ورود به بازار کار و جامعه به افراد یاری نمی کند باید کوشش کنیم افراد، دست کم یک مهارت را چه در سطح دانش آموزی و چه در سطح دانشگاه کسب کند.

او بیان نمود: بنابراین قصد داریم مدرسه کارآفرینی را احیا و به تشکیل آن یاری کنیم که این مهم نیازمند همکاری مردم و مسئولین است چراکه منابع چندانی در اتاق بازرگانی وجود ندارد، اما با این وجود فعالین مالی را تشویق کردیم که در راستای این کار های خیر و منافع عمومی یاری نمایند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان با تاکید بر اهمیت وجود نیروی انسانی توانمند برای توسعه اضافه نمود: بنابراین همه ما وظیفه داریم جهت شکوفایی خلاقیت بچه ها و نوجوانان و جلوگیری از فرار نخبگان به واسطه فراهم نبودن زیر ساخت ها، یک سری فعالیت هایی انجام دهیم که به ماندگاری جوانان در کشور یاری کنیم.

وبلاگ خنده و شادی لرستان خرم آباد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مدرسه کارآفرینی در لرستان احیا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدرسه کارآفرینی در لرستان احیا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید