مخالفت مجدد بغداد با استفاده از عراق برای حمله به دیگر کشور ها

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، وزیر خارجه عراق در ملاقات با مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا بر موضع بغداد در مخالفت با استفاده از عراق برای حمله به کشور های دیگر تاکید نمود.

مخالفت مجدد بغداد با استفاده از عراق برای حمله به دیگر کشور ها

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خنده و شادی، محمد علی الحکیم وزیر خارجه عراق، امروز (سه شنبه - 18 فوریه)، با جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ملاقات و مصاحبه کرد.

در بیانیه وزارت خارجه عراق، که نسخه ای از آن در پایگاه خبری بغداد الیوم منتشر شد، آمده است که این ملاقات در مونیخ آلمان صورت گرفت و الحکیم از مواضع اتحادیه اروپا در حمایت از عراق و یاری ها در زمینه های مختلف تقدیر کرد.

وی از اتحادیه اروپا خواست تا به حمایت های خود در بازسازی مناطق آزادشده و تکمیل اجرای پروژه های اتحادیه اروپا در بخش رشد و توسعه عراق که در کنفرانس سال 2018 کویت ارائه کرد، ادامه دهد.

محمد علی الحکیم همچنین بر اهمیت احترام به حاکمیت عراق از سوی همه طرف ها و رد استفاده از این کشور برای حمله به هر کشوری تاکید نمود و خواهان حمایت از کوشش های عراق برای تبدیل شدن به عامل ثبات و توافق در منطقه و دنیا، شد.

بر اساس این بیانیه، دو طرف درباره دستاورد های دور دوم مصاحبه های سیاسی عراقی - اروپایی که در 13 ژانویه 2019 در بروکسل برگزار گردید و نیز اهمیت از سرگیری نشست های کمیته های فرفی توافق مشارکت و همکاری میان عراق و اتحادیه اروپا رایزنی کردند.

برهم صالح رئیس جمهور عراق نیز پیشتر گفته بود که کشورش تحت هیچ شرایطی اجازه استفاده از پایگاه های عراق را برای حمله نظامی به کشور های همسایه نخواهد داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مخالفت مجدد بغداد با استفاده از عراق برای حمله به دیگر کشور ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت مجدد بغداد با استفاده از عراق برای حمله به دیگر کشور ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید