مجموعه های استردادی اشیاء تاریخی در موزه ملی جمع شدند

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، مدیر موزه ملی ایران از برگزاری نمایشگاه مجموعه های استردادی اشیای فرهنگی، تاریخی: دستاوردهای دیپلماسی فرهنگی در موزه ملی ایران اطلاع داد.

مجموعه های استردادی اشیاء تاریخی در موزه ملی جمع شدند

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، به نقل از روابط عمومی موزه ملی ایران، جبرئیل نوکنده گفت: در این نمایشگاه دستاورد تلاش و تلاش میراث بانان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دولتمردان وزارت امور خارجه در دولت تدبیر و امید برای بازگرداندن چهار محموله از آثار تاریخی و فرهنگی کشورمان در معرض دید عموم قرار می گیرند.

او با بیان اینکه نمایشگاه مجموعه های استردادی اشیای فرهنگی، تاریخی: دستاوردهای دیپلماسی فرهنگی به مناسبت سی وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برپا می گردد، ادامه داد: آثار محوطه باستان شناسی چغامیش در استان خوزستان که از کشور آمریکا بازگردانده شد و همچنین اشیاء محوطه باستانی خوروین استان البرز که از کشور بلژیک به کشورمان بازگردانده شد در این نمایشگاه به نمایش درمی آید.

او همچنین با اشاره به اینکه اشیای حاضر در این نمایشگاه درمجموع 550 شیء خواهد بود، افزود: دو مجموعه دیگر که محل کشف آن ها نامعلوم است، شامل مُهرهای ساسانی که از کشور آمریکا بازگردانده شده و آثاری از هزاره سوم تا دوران اسلامی که از ایتالیا به کشورمان بازگردانده شده، در این نمایشگاه نمایش داده خواهند شد.

به گفته وی، این نمایشگاه دوشنبه 18 بهمن تا انتها بهمن دایر است و در صورت استقبال مردم تا اسفند نیز تمدید می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مجموعه های استردادی اشیاء تاریخی در موزه ملی جمع شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعه های استردادی اشیاء تاریخی در موزه ملی جمع شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید