فوت کردن شمع کیک تولد ممنوع!

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، شاید باور کردنش آسان نباشد که شمع های رنگی و جذاب کیک تولد می تواند خطرات زیادی را برای فرد بدنبال داشته باشد.

فوت کردن شمع کیک تولد ممنوع!

به گزارش، همه ما در روز تولد با یک جهان آرزو برای سال جدید زندگی خود، شمع را فوت می کنیم. اما دانشمندان می گویند دیگر این حرکت را تکرار نکنید. چرا؟ در ادامه به طور مفصل برایتان شرح داده ایم.

بدون شک در فضای شاد و پر از هیجان و شادی مهمانی و تولد کمتر کسی به میکروب و باکتری و مریضی فکر می نماید. اما شاید لازم باشد بدانید که دانشمندان ثابت نموده اند وقتی شما شمع تولد را فوت می کنید، 1500 درصد میکروب و آلودگی روی سطح کیک می نشیند.

محققان دانشگاه کلمسون در کارولینای جنوبی اعلام نموده اند، بزاق دهان انسان با فوت کردن شمع روی سطح کیک تولد پخش می گردد و باعث می گردد باکتری های موجود روی خامه از حالت عادی بیشتر گردد.

برای انجام آزمایش، محققان روی یک کیک مصنوعی، یک لایه خامه کیک واقعی قرار دادند و شمع ها را روی آن گذاشتند. قبل از فوت کردن شمع، از شرکت نماینده ها درخواست شد تا برای شام پیتزا میل نمایند. (روند عادی مراشم تولد که اول شام می خورند و بعد کیک میل می نمایند)

مرحله بعدی اندازه گیری میزان باکتری بود. دانشمندان آب استرلیزه شده را به آیسینگ (خامه کیک) اضافه کردند و آن را در سطح ورقه های ژلاتینی پهن کردند تا میکروب ها امکان رشد داشته باشند. نتیجه این کار کاملا شوکه نماینده بود. فوت کردن باعث افزایش تعداد باکتری های روی سطح خامه کیک تا 15 برابر بیشتر از حالت عادی بود. در بعضی موارد حتی میزان باکتری تا 120 برابر بیشتر شد.

این نتیجه نشان می دهد که میزان آلودگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. بعضی افراد اقیانوسی از باکتری را با خود حمل می نمایند، این در حالیست که دیگران اینگونه نیستند.

البته لازم به ذکر است که دانشمندان تصدیق نموده اند این مساله برای سلامت بشر خیلی مشکل ساز نیست. اما بد نیست تمامی جشن های تولد خود را به یاد بیاورید و ببینید بعد از فوت کردن شمع کیک تولد چند بار مریض شده اید! احتمالا یک این اتفاق روی نداده یا اگر هم مریض شده اید فقط یک یا دو بار در تمام طول این سال ها بوده است؛ بنابراین توصیه می کنیم وسواس به خرج ندهید و کیک تولد را میل کنید، زیرا خطر جدی شما را تهدید نمی نماید.

اما توصیه اکید ما این است که اگر فردی که شمع را فوت می نماید مریض است، به هیچ عنوان از آن کیک نخورید، زیرا باکتری های دهانش روی کیک پخش شده و می تواند شما را بیمار کند.

منبع: روزیاتو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "فوت کردن شمع کیک تولد ممنوع!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت کردن شمع کیک تولد ممنوع!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید