عملیات نظامی چشمه صلح تا دستیابی به تمام اهداف خود ادامه دارد

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، شورای امنیت ملی ترکیه روز سه شنبه پس از برگزاری نشستی به ریاست رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور یک بیانیه صادر کرد.

عملیات نظامی چشمه صلح تا دستیابی به تمام اهداف خود ادامه دارد

در این بیانیه آمده است: عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه موسوم به چشمه صلح تا زمان دستیابی به تمام اهداف خود ادامه خواهد یافت.

در بخشی دیگر از این بیانیه آمده است که آنکارا از کشورهای امضاکننده توافقنامه تشکیل منطقه امن در شمال سوریه انتظار دارد که هرچه سریعتر فعالیت خود در پاکسازی این مناطق از لوث وجود تروریستها را به سرانجام رسانند.

رئیس جمهور ترکیه بارها ادعا نموده که آنکارا عملیات چشمه صلح در شمال شرق سوریه را برای تضمین امنیت مرزهای خود و اسکان پناهجویان سوری در منطقه شروع نموده است.

به گزارش خبرنگاران، رجب طیب اردوغان در بازگشت از قطر و در تبادل نظر با خبرنگاران بدون اشاره به نقض منشور ملل متحد در حمله ارتش ترکیه به بخشی از خاک یک کشور مستقل بدون کسب مجوز از دولت قانونی آن خاطرنشان کرد: تاکنون 1230 تروریست در عملیات چشمه صلح به هلاکت رسیده اند.

رئیس جمهوری ترکیه در ادامه اضافه کرد: مبارزه ترکیه با تروریسم بر اساس تقویم خاصی انجام نمی گیرد. نمی توان برای چنین عملیات نظامی زمان معین کرد.

لازم به ذکر است عملیات چشمه صلح در نهم اکتبر امسال با هدف ادعائی جلوگیری از ایجاد کریدور تروریستی در مرز جنوبی ترکیه و بازگرداندن صلح و ثبات به شمال شرق سوریه- و البته بدون اخذ مجوز از دولت قانونی دمشق- شروع شد!

منبع: خبرگزاری مهر

به "عملیات نظامی چشمه صلح تا دستیابی به تمام اهداف خود ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات نظامی چشمه صلح تا دستیابی به تمام اهداف خود ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید