دریاچه اسرار آمیز و رویایی بایکال

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، دریاچه بایکال از عمیق ترین، قدیمی ترین و پرحجم ترین دریاچه ها است که در این مطلب سعی داریم تا جزییاتی را از این دریاچه در اختیارتان قرار دهیم.

دریاچه اسرار آمیز و رویایی بایکال

دریاچه بایکال عمیق ترین دریاچه دنیا کجاست؟

دریاچه بایکال با 3.15 میلیون هکتار وسعت در جنوب شرقی سیبری واقع شده و قدیمی ترین و عمیق ترین (1700 متر) دریاچه در دنیا است.

این دریاچه حاوی 20٪ از کل ذخیره آب شیرین منجمد نشده در دنیا بوده و گفته می گردد که عظیمترین منبع آب شیرین دنیا است.

این دریاچه همچنین محل زندگی غنی ترین و غیرمعمول ترین جانوران آب شیرین دنیا بوده و ارزش فوق العاده ای برای علوم تکاملی دارد. دریاچه بایکال به عنوان هفتمین دریاچه عظیم دنیا در فهرست میراث دنیای به ثبت رسیده است.

بایکال، عمیق ترین دریاچه دنیا

دریاچه بایکال یکی از قدیمی ترین دریاچه های زمین است که از 25 تا 30 میلیون سال پیش در زمین شکل گرفت. این دریاچه یکی از عمیق ترین دریاچه های دنیا نیز به شمار می رود و عمقی معادل 1700 متر دارد.

دریاچه بایکال یکی از زیباترین دریاچه هایی است که در فصل تابستان و زمستان گردشگران خاص خود را دارد. این دریاچه زلال ترین آب را نیز دارد و به قدری آب این دریاچه شفاف است که می توانید کف دریاچه را به خوبی مشاهده کنید. عمق این دریاچه حدودا 600 متر بیشتر از عظیمترین دریاچه دنیا یعنی دریاچه خزر است.

پوشش گیاهی و جانوران دریاچه بایکال

این دریاچه شامل انواع گوناگونی از گیاهان و جانوران بومی است که برای علوم تکاملی از ارزش استثنایی برخوردار است. در این منطقه 1700 گونه گیاهی و جانوری وجود دارد که در این میان می توان به ماهی ها و بسیاری از بی مهرگان نیز اشاره نمود. در این دریاچه فک آب شیرین نیز زندگی می نماید و احتمالا این فک ها از زمان های بسیار قدیم از قطب شمال به این منطقه رسیده اند.

اسرار دریاچه بایکال

از زمان های بسیار قدیم، دریاچه وسیع بایکال بسیار مرموز شناخته می شد، اما در سال های پایانی دوران اتحاد جماهیر شوروی به ادعای بعضی، ردی از بیگانگان و بشقاب پرنده ها در این منطقه کشف شد. در سال های اخیر موارد مرموزی در این منطقه مشاهده نشد اما براساس گزارش های منتشر شده ظاهرا استیون اسپیلبرگ، کارگردان آمریکایی در حال برنامه ریزی برای ساخت مستندی مبتنی بر روایت های عجیب و غیر قابل شرح این منطقه است.

به گفته بعضی دریاچه بایکال یکی از مراکز اصلی رفت و آمد بشقاب پرنده ها بوده و به دفعات زیادی در این منطقه بشقاب پرنده های فضایی دیده شده است. از سوی دیگر داستان های زیادی در رابطه با عمق این دریاچه وجود دارد و بعضی معتقدند که فرازمینی ها در عمق دریاچه وجود دارند.

همچنین گرداب های آب گرم و چرخشی در زیر یخ غلیظ دریاچه و ایجاد حلقه های یخی، ماجرا را کمی ترسناک خواهد نمود. البته محققان بین المللی زیادی برای کشف حقایق به این منطقه آمدند اما تا به امروز نتایج قطعی بدست نیامده است. از سوی دیگر باید بگوییم که وجود بیگانگان و فرازمینی ها نیز کاملا ثابت نشده است.

منبع: گردشبان

به "دریاچه اسرار آمیز و رویایی بایکال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه اسرار آمیز و رویایی بایکال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید